.

Genel Sekreterliklerin Devlete Maliyeti Nedir

663 sayılı KHK dan sonra kurulan ve amacı hastanelerin yönetimini tek elden yapıp etkin, verimli ve kalite hizmet sunmayı amaçlayan kamu hastaneleri birliklerinin devlete maliyetini hesapladık.

Genel Sekreterliklerin Devlete Maliyeti Nedir 663 sayılı KHK dan sonra kurulan ve amacı hastanelerin yönetimini tek elden yapıp etkin, verimli ve kalite hizmet sunmayı amaçlayan israfı önleyen tasarrufa teşvik eden  kamu hastaneleri birliklerinin devlete maliyetini hesapladık.

personel sağlık net

0cak 2016 itibariyle uzman hekim genel sekreter 13 bin 500 tl aylık ( net) sözleşme ücreti aldı.  Hizmet Başkanları doktor değilse 7 bin tl, doktor ise 9 bin tl maaş aldı.  Herhangibir sınava girmeden sözleşme imzalayan Hastane Müdürüleri  ( idari mali, otel, sağlık bakım) 4 bin 500 tl maaş aldı. Yine adı uzman olan ancak sadece bazılarının gerçekten uzman olduğu kısımda ise kişiler 4750 tl maaş almakta.( bu uzmanlarla ilgili ayrıca çarpıcı haberimiz olacak) 

İşin bir acı yanı ise bu kişilerden özellikle müdür ve uzman kademesinde görev yapanların çoğu sağlık bakanlığı personeli değil. Site olarak din görevlilerine basında yapılan çirkin haberler karşısında olumsuz hiçbir yazımız olmamasına rağmen lütfen imamlıktan ücretsiz izine ayrılan değerli din görevlilerimizi bari hastane müdürü yapmayın. Mali başkan yapmayın. Polisten uzman çavuştan güvenlik şefi olur ama sağlık uzmanı olmaz.  Teşkilatın içinde pırlata gibi yüksek lisanslı sağlık lisansiyerleri var, memurlar ve işletmenler var. Geçen yıl haber yaptık. Onlarca ihbar maili geldi. Hale bu çarpık düzen devam etmekte. Birilerinin artık sağlığa el atması düzelmesi şart. Umarız teşkilat yasası ve çatı yönetici bu işi çözer. Çalışanlarda memnuniyet kalmadı. Döner sermayeler düştü. Dirayetli ve kararlı sağlık yönetcilerine ihtiyacımız var. 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
vatansever - 11 ay önce
4 yıllık orgun öğretim fakülte mezunuyum yüksek lisans yaptım, tezim Tübitak tarafından proje olarak kabul gordu, 4 kongrede bildiri ve 2 uluslararsı dergilerde makalem var ama ben uzman değilim sağlık bakanligi calisaniyim fakat imam müezzin AOF mezunu vasıfsız kişiler uzman mudur mudur yardımcısı. Arpaliklardan otlayan binlerce gereksiz imam var. Sayin bakan bir an önce kurumları birleştirmeli uzman kadrolarını fesh etmelidir. Liyakat kariyer sahibi kişiler hak ettiği yere gelmelidir. Ben uzmanlık makam mevki istemiyorum sadece isimi yapıyorum öte yandan arpaliklardan işini yaptığını zanneden kişiler ise bu vatana vatan hainliği yapmaktan başka bir şey yapmıyorlar. Kurumlar birleştirildi arpalıklar kapatıldı.
Misafir Avatar
Memurlar - 11 ay önce @vatansever
gerçekçi arkadaşımız işçi takip sistemini takip ediyormuş ve yaptıgı işi uzmanlık olarak görüyormuş. birde veriler yanlış geldiği için bir uzmanın olaya el atması gerektiğini söylemiş miş miş. ya ne kadar gereksiz insan var kendini uzman zanneden yalakalıkta sınır tanımayan. ulan adam ulusal dergide yayın yapmış ingilizce dil yüksek lisans vb... kendini uzman olarak görmüyor ve uzmanlık istemiyor sadece işini yapıyor sizler ise devleti nasıl soyabiliriz, nasıl zarara uğratabiliriz, parayı nasıl cebe indiririzin peşindesiniz. sayın bakanım lütfen bu işe son verin çakma uzmanları imam müezzin olan gereksiz vasıfsız müdürlerin görevine son verin bu sistemi bitirip, kurumları tekrar birleştirin.
Misafir Avatar
haktan - 11 ay önce
Genel sekreterlikte çalışan çakma uzmanlar az kaldı bekleyin gorun. Eskisiden bir çoğunuz vasifsizdiniz yine öyle kalacaksınız. Yalakalik el ayak öpüp kişiliğinizi yerin dibine sokarak mudur uzman sözleşmesi imzaladiniz ama gerçekçi olun bir halta yaramadığını sizde iyi biliyorsunuz bunun hesabını herkes verecek.
Misafir Avatar
gerçekçi kardes - 11 ay önce
Hayirdir::D üç ayda bir 12 yerin isci sayısının tespitini düzelttirmissin sonra ne oldu??? Sen işini dört dörtlük yapıyor olabilirsin, ancak uzman diye tabir edilen bir cok kişi bir pohktan anlamıyor Sistem sorgulaniyor, hattâ bu sistemin bir an evvel bakanimiz talimatıyla kaldırılması lazım
Misafir Avatar
osman tuna - 11 ay önce @vatansever
malesef seni sekreterlikte bir uzman(ne uzmanı ise) bile yapmazlar
Misafir Avatar
antikolpa - 11 ay önce @vatansever
bu senin dediğin bilgisayar programlarını benim ilkokul ikinci sınıfa giden biraz aritmetik bilen yeğenim yapıyor. o senin bundan dahi bii haber müdürlerine gelince onlarda senin gibi 663 tombala tarbasından dukunarak uzman saıylmak gibi çakma idareci conconları
Misafir Avatar
gercekci - 11 ay önce
Bi anlamadığın kalmış.."kendim için bisey istemiyorum" diyorsun, o beğenmediğiniz uzmanlar olmasa , o hastaneleri zor yönetirler...Bu gün sadece isci sayı tespiti için yanlış veri giren 12 kurumu arayıp düzeltme yaptırdım...adamın Tsim, Tdms v.b haberi yok...Mudur olmuş ...uzmanlara çamur atmayın...Bizim bölgemizde sizin bahsettiğiniz gibi uzman y
Avatar
abidin - 11 ay önce
genel sekreterlikler en kısa zamanda yok edilmeli
Avatar
saglık mem - 11 ay önce
sağlik personeli olarak bu yazinizdan ve tespitlerinizden dolayi sizleri tebrik eder teşekkür ederim.duygularimiza tercüman olduğunuziçn.bir an önce eski sisteme dönülmelidir.
Avatar
SELİMCAN - 11 ay önce
ekmek çarpsın bazılarına dolardan seccade yaptırsan üzerinde namaz kılar:))))) saygılarımla.
Avatar
abuzer - 11 ay önce
genel sekreterlik fikri başta güzeldi ama tam olarak uygulanamadı sonra gereksiz bir yapıya dönüştü. tek bir çatı altında birleşmek maliyetleri düşürür
Avatar
doktor - 11 ay önce
liyakatsız olduklarını kim söylüyor, liyakatsız olsalar o görevlerde işleri ne?, takla atma, amuda kalkma, üfürme, entrika bunlar basit işlermi, herkesin harcımı, imamlarımız hastanelerimizde manevi kalkınmayı sağlayacaklar, lütfen arkadaşlarımıza haksızlık etmeyelim, kul hakkıdır, vebaldir, altında kalırız.
Avatar
ayşe - 11 ay önce
bu ücretler hastanelerin döner sermayesinden karşıladığı için dönerler düştü ne olur bizleride biraz düşünseler döner sermayeyi emekliliğe de yansıtsalar çoğu insan emekli olur
Misafir Avatar
vatandas - 11 ay önce @ayşe
hi̇ç ki̇mse neden bu i̇nsanlar i̇çi̇n (doktor, sağlik personeli̇ gi̇bi̇) kayiplari konusmuyor.
1. her komi̇syonda var. sözleşmeli̇ olmayandan 10 gune kadar bi̇r şey kesi̇lmi̇yor
ama i̇dareci̇ 1 gün i̇zi̇n alsa di̇rek döner kesi̇li̇yor
2. tri̇lyonlarca ri̇sk aliyor
3.maasda rakamlar kesi̇nli̇kle abartildiği gi̇bi̇ deği̇l.(örn: tavandan döner sermaye alan hastanede sağlik personeli̇ bi̇razda fazla mesai̇ yaparsa müdürden fazla aliyor, müdürleri̇n bi̇r kismi da sağlik personeli̇ malum)
4. bi̇rde ülke geneli̇ her kes tu ka ka bakiyor.
5. 2012 de bu sözleşmeli̇ statüye geçmeden önce i̇dareci̇ler bugünün parasini aliyorlardi. hatta basheki̇m en yüksek heki̇mden %20 fazla aliyordu. bu gun basheki̇m %20 daha az aliyor.
Avatar
saglikci - 11 ay önce
Peki genel Sekreterliğin ve halk sağlığın bazı illerde çalıştığı binalara ödenen kiralardan haberiniz var mı
Misafir Avatar
cezmi - 11 ay önce @saglikci
ama olmaz ki siz pişmiş aşa su katıyorsunuz, kiralanan binaların sahiplerini üzeceksiniz