.

Ek Ödeme Yazısı Neler Getiriyor?

Türkiye Kamu Hastaneler Kurumu tarafından Toplu Sözleşmede imza altına alınan ek ödemelere ilişkin hususlarla ilişkin bir duyuru yayınlandı. Duyuruda yapılan düzenlemeler şu şekildedir:

Ek Ödeme Yazısı Neler Getiriyor?
 Türkiye Kamu Hastaneler Kurumu tarafından Toplu Sözleşmede imza altına alınan ek ödemelere ilişkin hususlarla ilişkin bir duyuru yayınlandı. Duyuruda yapılan düzenlemeler şu şekildedir:

Türk Sağlık Sen Açıklaması;


1)    Tabip dışı personelden geçici görevlendirilenler ek ödemelerini kadrolarının olduğu kurum veya geçici görevlendirildikleri kurumdan hangisinin ki yüksek ise onu alacaklar. 

2)    AFAD’a bağlı kamplarda misafir eden mültecilere hizmet verilen sağlık tesislerinde görev yapan tabip dışı personele yapılacak ek ödemelerde yüzde 150 olan tavan ek ödeme oranı yüzde 180’e çıkacaktır. ( Sarınma merkezlerindeki geçici sağlık tesisleri, geçici sağlık tesislerinin bulunmadığı merkezlerde ise oraya en yakın sağlık tesisinde görev yapanlar yararlanacak)

3)    Ek ödemelerde ayda 5 güne ve yılda toplam 10 güne kadar kullanılan yıllık izinler çalışılmayan gün kapsamında değerlendirilmeyecek ve döner sermaye ek ödemesinden herhangi bir kesinti yapılmayacak. 

4)    İkinci ve üçüncü basamak sağlık tesislerinde görev yapan personel için uygulanan döner sermaye ek ödeme tavanı yüzde 150’den yüzde 170’e çıkarıldı. Her kurumda farklı döner sermaye ödendiğinden bu yükselme ile ilgili rakam telaffuz etmek doğru bir yaklaşım olmaz. Ayrıca bu durum tavana zaten ulaşamayan personel içinde bir anlam ifade etmemektedir. 

5)    Üçüncü seviye acil servis ve üçüncü seviye yoğun bakımlarda görev yapan tüm çalışanlarının performans puanlarına 0,10 puan ilave edildi
6)    Üçüncü basamak sağlık tesislerinde görev yapan uzman tabiplerin kadro unvan katsayıları 2.40’dan 2.50’ye yükseltildi.
7)    İkinci ve üçüncü basamakta görevli tabip dışı personelin unvan katsayıları 0,05 puan artırıldı. 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Hizmetli - 11 ay önce
ek gösterge istiyoruz
Avatar
personel - 11 ay önce
demek neymiş. döner yoksa hiçbir kazanım yok. döneri olanlar sevinsin. döneri olmayanlar da % 6 ya " eyvAllah bereket versin" desin.
Avatar
KORHAN - 11 ay önce
ben dağitilabi̇li̇r ek ödeme tavanindan karar alan 'döner sermaye komi̇syonu' pardon yöneti̇ci̇ i̇sti̇yorum
Avatar
sendikazede - 11 ay önce
kampta çalışıyorum.acil döneri alırken şimdi geriye(1.8) gittik.bu nasıl sendikacılık kardeşim.
Avatar
VHKİ - 11 ay önce
hemşireler vhki çalışıyorlar ve sabit dişi ek ödemesini alıyor.adaletmi̇ bu rabbi̇me haval edi̇yorum
Avatar
bilen - 11 ay önce
asabit alıp sabit üstü ek ödeme alamayan guruba hiç bir şey getirmedi "dağ fare doğurdu yi̇ne her zaman olduğu gi̇bi̇ pastadan payi az aldiği i̇çi̇n gündem yaratan yardimci sağlik gurubuna hem i̇zi̇nler hemde 05 puanlik artiş sabi̇t dişi aldiklarini yükseltti̇ memur hi̇zmetli̇ hava sini aldi selamlar
Avatar
Tavan katsayısı - 11 ay önce
sağlık müdürlüğünde çalışan sağlık personelinin tavan kat sayısı 1.50 den 1.70 e çıkmadı mı? mutemetimiz çıkmadı diyor ama, memur sen in açıklaması tüm sağlık personelinin tavan katsayısının yükseldiği şeklindeydi. gerçek ne bilen yazabilir mi? saygılarımla
Avatar
SAĞLIKÇI - 11 ay önce
yazida klamasin elimize para geçsin görelim