.

Döner Sermayesi Artması Gereken Branşlar

Döner Sermayesi Artması Gereken Branşlar Personel Sağlık Net olarak uzun zamandır değişeceği konuşulan ancak bir türlü değişmeyen döner sermaye ek ödeme yönetmeliğine dikkat çekmek istiyoruz. Bunda 6-7 sene önce Sağlık Bakanlığı personelini diğer bakanlıklarda çalışanlara göre hatırı sayılır bir ek gelire sahipti. Bugün gelinen noktada ise Sağlıkçıların geliri diğer bakanlıklarda çalışanlardan daha az olduğu için yıl sonunda eşitlenmesi için mahsuplaşma dahi yapılıyor.

Aile hekimleri, aile sağlığı elemanları, 4924'lü hekimler ve 663 göre sözleşme imzalayanlar diğer sağlık çalışanlarına göre nispeten daha iyi gelirlere sahip. Ancak hastanelerde özellikli birim dışında çalışanlar, il sağlık ve halk sağlığı müdürlüklerinde çalışanların ek ödemeleri oldukça düşüktür. Sadece sağlık hizmetleri sınıfı değil, memur,şoför,vhki gbi branşların ek ödemeleri yok denecek kadar azdır. 

Diyalizde çalışan hekimlerin ek ödemeleri yaptıkların işin karşılında çok düşüktür.Hekimler arasında Hastanede en az ek ödemeyi diyalizde çalışan hekim almaktadır.

112 acilde görev yapan şoföre aylık 50 tl gibi komik bir performans ödemesi yapılmaktadır.

Cerrahi branşlarda hekimlere özel sektör daha uygun maaşlar vermektedir. Kamuda önemli branşlarda hekim sıkıntısı yaşanmaktadır. Hekim göze aldığı riskin karşılığını almamaktadır.

663 göre idareci olan ve şube müdürüne denk olan hastane müdürü 5 bin tl maaş alırken 3.derece şube müdürü 3 bin 300 tl maaş almaktadır. Şube müdürlerinin ek ödeme katsayılarının yükseltilmesi gerekmektedir. Zira 3.derece şube müdürü, şubesinde çalışan 1.derece memurdan daha az maaş almaktadır. Bu tezatlık sağlık bakanlığına yakışmıyor. Amir, memurundan az maaş almamalıdır. Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Utku Karacay - 3 ay önce
Amir memurdan az mi maaş alıyor. Ben yıllardır farklı bir yerde çalışıyorum sanırım. Ayrıca kaleme aldığınız yazı neden sadece üst yöneticileri kapsıyor. Diğer sağlık personelinin aldığı ek ödemelerden haberiniz varmı acaba .
Avatar
Leyla - 3 ay önce
Vah vah şube müdürü demek memurdan daha az alıyormuş. Ne yapsak acaba!!!
Misafir Avatar
mecnun - 3 ay önce @Leyla
ferhat bey::memnun olmadığımız her şeyden vaz mı geçmeli? yoksa onu daha iyi yapmak için çabalamalı mıyız? onun dışında..evet önceden biliyorlardı..ama yine de yaptılar..ne kadar ilginç değil mi? sence neden yaptılar? sorunun cevabı için yardımcı olabilecek olan ve aslında 2 sayfalık alan kapsaması gerekirken 1 cümle ile demeden diyeceğim cümle şudur::eğer bir hekimsen bu sorunun cevabını bilemezsin ama değilsen tahmin edebilirsin..herkese iyi bayramlar
Misafir Avatar
ferhat - 3 ay önce
Mecnuna: sorsa iki avuç toprak der merak etme. Cevremdeki kad. Sb. Md.leri ne alacagini, maasinin düşeceğini biliyorlardi. Şimdi islerin yogunlugundan sikayet ediyorlar, diyorum ki o zaman hakkindan feragat et....... suratima bakarak ..... ...... sırıtıyor */
Misafir Avatar
mecnun - 3 ay önce @Leyla
bir sor müdürüne..belki önerisi vardır..
Avatar
Memur - 3 ay önce
Zorlamı Müdür oldular. Hepsi kaç para alacağımı biliyordu.
Avatar
haki - 3 ay önce
adam kalp damar cerahhı gece gündüz ameliyatta aldığı para bi pskiyatrdan elbette farklı olmalı. şube müdürü 3 kusur alırken emrinde çalışan mühendis ya da istatistikçi ondan fazla almamalı
Avatar
Mehmet Tatar - 3 ay önce
3. Dereceye atanan Sube müdürlerinin sesini duyurduğumuz için Allah sizden razı olsun.
Avatar
ekb - 3 ay önce
şube müdürünün çalışanından az aldığı doğrudur, ama yetkililerinin bundan haberi olduğu halde bu durumu düzeltmemesi ve utanmadığı daha doğrudur. sınav kazanıp ,düzgün çalışıp, develetimizi koruyup kolladığımız için cezalandırılıyoruz sanırım. birileri 2 yıl memurken sözleşmeli idareci olup benden 2000 lira fazla alıyorsa bunu bu hale getiren yetkili utanmalıdır
Avatar
müdür - 3 ay önce
3. derece şube müdürü olup,eşşek yüküynen iş yapıp imza atan fakat özel hizmet tazminatı şoför ile aynı olup toplam 3400 maaş alıp, 0 sıfır lira döner alanları da yazın.
Misafir Avatar
ali - 3 ay önce @müdür
beğenmiyorsan bırak.nasıl müdür olduğunuzu olmak için neler yaptığınızı herkes biliyor.
Avatar
Harun koçak - 3 ay önce
Personel sağlık editör kardeşim. Şube Müdürlerinin sıkıntısını dile getirdiğin için teşekkür ederiz. Yetkili sendika Sağlık Sen nerdesin kardeşim sen. Niye siz hiç ilgilenmiyorsunuz.