.

Devlet Bahçeli açığa alma ve ihraçlar hakkında konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli açığa alınan ve ilişiği kesilen memurlar hakkında yazılı basın açıklama yaptı. Açıklama darbe sonrası 60 günlük sürenin değerlendirmesini içermekte. Bunlar arasında memurlarda bulunmakta.

Devlet Bahçeli açığa alma ve ihraçlar hakkında konuştuMilliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli açığa alınan ve ilişiği kesilen memurlar hakkında yazılı basın açıklama yaptı. Açıklama darbe sonrası 60 günlük sürenin değerlendirmesini içermekte. Bunlar arasında memurlarda bulunmakta.

Açıklamada;

"Bugüne kadar yayımlanan Kanun Hükmünde Kararnamelerle sayıları 50 bini aşan asker ve sivil memur ihraç edilmiş, pek çoğu da açığa alınmıştır.

Yıllar içinde devlete yuvalanan FETÖ mensuplarının 93 bin civarında olduğu iddia edilmektedir.
Elbette kim suçluysa, ihanete kimler teşne ve tarafsa adli ve idari tasarruf gecikmeden yapılmalıdır.
Fakat uygulamalarda hukukun ihlal edildiğine, suçsuz ve günahsız vatandaşlarımızın uyduruk, isimsiz ve imzasız ihbarlarla gözetim altına alındıklarına veya işlerinden olduklarına dair yaygın bir kanaat hakimdir.
Bunun yanında kripto paraleller ise hala saklanmakta, iftira çarkını döndürmektedir.
Bu itibarla FETÖ’yle hiçbir bağ ve bağlantısı olmayan kişiler suçlanmakta, karalanmakta, eziyet çekmektedir.
Yurtta Sulh Konseyi piramidinin en üstünde bulunan siyasi, askeri, ekonomik ve diğer alanlarındaki ayaklar henüz ortaya çıkarılmamıştır.
Ağaca bakarken orman gözden kaçırılmamalı, sisli ve şaibeli ortamda darbenin siyasi uzantıları gözardı edilmemelidir.
15 Temmuz darbe teşebbüsünün lider kadrosunun, siyasetteki ana damarının kimlerden teşekkül ettiği derhal açıklığa kavuşturulmalıdır.
Bu ihanetin tepe isimleri tespit edilerek, tarihi ve hukuki hesaplaşma kalıcı olarak sağlanmalıdır.
Tam bir aidiyeti belirlenmeden alt düzeydeki memurlarla uğraşmak, toplumu sürekli korku ve tehdit kuşağında tutmak, hak kayıplarıyla ilgili telafi edici çalışmaları geciktirmek sosyal maliyeti yüksek bir yanlış olacaktır.
Buna da hiç kimsenin hakkı yoktur.
‘At izinin it izine karıştığı’ samimiyetle kabul ediliyorsa, açığa alma konusunda sürdürülen yarışın gaflet olduğu da benimseniyorsa, bu durumda darbenin üst yapılanmasının deşifresi konusunda ısrarla ayak sürünmesinin de hiçbir şekilde inandırıcılığı ve meşruiyeti bulunmayacaktır.
Bu kapsamda milletimiz Yurtta Sulh Konseyi’nin ileri gelenlerini, arka plandaki zirve yüzleri isim isim, unvan unvan bilmek ve öğrenmek istemektedir.
Hükümetin oyalanması, zamana oynaması anlamsız ve beyhudedir.
15 Temmuz darbe teşebbüsü gerçekleşmiş olsaydı Türkiye’nin yönetimini devralacak sivil görünümlü darbecilerle hesaplaşma geciktiği müddetçe, masumların feryatları kulak ardı edildiği sürece milli vicdan belini doğrultamayacak, adalete ve devlete olan güven tamir edilemeyecektir.
AKP hükümetinin FETÖ ve diğer terör örgütleriyle mücadelesine parti olarak sonuna kadar destek vermekle birlikte, hakkı yenmiş, mağduriyete uğramış her insanımızın yanında kararlılıkla duracağımızdan, onların sözcüsü olacağımızdan hiç kimsenin şüphesi de olmamalıdır.
15 Temmuz’un üzerinden geçen 60 günlük sürede hala istikrarın temin edilememesinden, hala toplumun korkuya mahkum olmasından büyük bir endişe duyduğumuzu ifade ediyor, bunun süratle düzeltilmesini ümit ve temenni ediyorum." denildi.
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Noname - 3 ay önce
40 yaşındayım Şu yaşıma kadar hiç sol partiye oy vermedim muhafazakar bir aileden gelişim ve dünya görüşüm nedeniyle.. Fakat benim de artık sağ muhafazakar partiyelere inancım çok sarsıldı hergün kendi kendime muhakemeler yapıp duruyorum dindar olduğunu söyleyen insanlar ( fetöcüler) yaptıkları ortada tüyü bitmemiş yetimin hakkını yemiş ülkemizin tüm kaynaklarını maddi manevi her türlü sönürmüş ve en son yaptığı alçak darbe girişimiyle yüzlerce insanın kanına girmiş vs vs.. Bir de bunun karşısında bununla mücadele etmek için hasbelkader fetöyle dirsek teması olmuş çocuğunu sırf daha başarılı olsun diye onun okuluna göndermiş hatır için sendika üyeliği yapmış bankasya hesabı tamamen art miyetsiz olarak kullanmış vs mazlum insanlara hain damgası yapıştırıp sözüm ona fetöyle mücadele ediyor.. Bumudur yani sizin adalet anlayışınız.. Öte taraftan sol sendikalar partiler eski solcular bu mağduriyetleri ne kadar net görüp hiç aynı safta olmasalar bile savunuyorlar .. Evet son 2 aydır kafamda hep bu sorular muhakemelerle yaşıyorum. Dindarım diyen adaletten bahseden İslamiyet'ten ahkâm kesen insanlar sizlere hiç güvenin kalmadı Allah îmâ dua ediyorum imanımı koruması için
Misafir Avatar
Sema - 3 ay önce
Sağ partiye oy vermek iyi bir dindar yapmayacağı gibi , sol partiye oy vermek dinden çıkarmaz. Bu yüzden dua etmene gerek yok , ben solcuyum ama dindarım.. Önce insan olmak ve insan olmaya değer vermek lazım , dürüstlük ve vicdan , dinimizde bunu emreder.
Avatar
Geç oldu - 3 ay önce
Bunu zamanında söyleyecektin dostum. Beni kaybettin...
Misafir Avatar
Doğrucu davut - 3 ay önce
Haklısın çok geç oldu
Avatar
ısmı lazım deyıl - 3 ay önce
takke dustu kel gorundu anketlerde yuzde 6 -7 senı akıllandırdı ama yemezler gec kaldın bu kafayla gıderse akp de yuzde 33-34 barajında kalır chp oy patlaması yapacaktır namazında nıyazında bırısı olarak bu saatten sonra sağ hıcbır partıye oy vermem hepsı zaaalııım
Avatar
Yargisiz infaz - 3 ay önce
Masumun yargisiz infaz edilmesini uzaktan seyrederkmi hak savunacaksiniz..katilin tecavuzcunun hirsizin bile adalet onude savunma hakki varken siz binlerce insana savunm hakki vermediniz bile...
Avatar
mesut - 3 ay önce
sol bir parti adını vermeyeyim zaten tahmin etmişşinizdir. garibanın, mazlumun, kimsesizin hakkını savunuyor ne günlere kaldık özellikle twitterde bu partinin hukukcu milletvekilleri çok aktif sureklli yol gösteriyorlar. ama yıllarca oy verdiğim sendikasına üye olduğum yukarıdaki parti nerede hala açıktayım.... sonumuz Allah kerim
Avatar
samımı - 3 ay önce
cnn türk de kemal bey konusuyor suan adalet nasıl olur keske herkes dınlese
Avatar
dr.. - 3 ay önce
geç kaldin olan oldu garibe masuma.. -4 oy artik sana degil.
Misafir Avatar
GENÇ ÜLKÜCÜ - 3 ay önce @dr..
si̇zi̇n gi̇bi̇leri̇n oyuna i̇hti̇yaç bulunmamaktadir.derdi̇mi̇z oy deği̇l vatanin pi̇sli̇klerden temi̇zlenmesi̇di̇r.
Avatar
reis - 3 ay önce
60 gündür nerdeydin sayn bahçeli haa koltuk meselesi yüzünden sesin çıkmadımı yoksa..kalk babamın kotuğundan......beni kaybettin..benimle beraber 80 oyunun gitti
Misafir Avatar
börteçine (erkek kurt) - 3 ay önce @reis
reis senin kaç oyun var zaten belli. ektiğini biçeceksin bu dünyada . yan yana gezdiklerin seni bitirecek.