.

CHP Sağlıktaki Menzil Yapılanmasını Sordu

CHP Ankara Milletvekili Dr. Murat Emir, Menzil tarikatının, devlet kadrolarındaki etkinliği ve ‘tarikat-siyaset-ticaret’ bağlantısı üzerinden Türkiye genelinde önemli bir nüfuza ulaştığı yönündeki iddiaları Meclis gündemine taşıdı.

CHP Sağlıktaki Menzil Yapılanmasını SorduCHP Ankara Milletvekili Dr. Murat Emir, Menzil tarikatının, devlet kadrolarındaki etkinliği ve ‘tarikat-siyaset-ticaret’ bağlantısı üzerinden Türkiye genelinde önemli bir nüfuza ulaştığı yönündeki iddiaları Meclis gündemine taşıdı.

 “Menzil’in Sağlık Bakanlığı’nda etkin tarikat olduğu doğru mu?”

CHP’li Emir, Başbakan Yıldırım’a, yanıtlaması istemiyle şu soruları yöneltti:

“-‘Tarikat-siyaset-ticaret’ ilişkisinin Ülkemize 15 Temmuz 2016 tarihinde yaşattığı tehlikeyi göz önüne aldığımızda, Türkiye’deki tarikatlara ilişkin, devletin aldığı özel önlemler söz konusu mudur? Alınan önlemler varsa bunlar nelerdir?
-Türkiye’de tarikat yapılanması adı altında kaç örgütlenme mevcuttur? Bu tarikatlar hangileridir ve mürit sayılarına ilişkin bir bilgi mevcut mudur?
-Türkiye’de tarikatlar ağırlıkla hangi ekonomik sektörlerde faaliyet göstermektedir? Hangi tarikat hangi sektörde etkindir?
-Menzil tarikatının, Sağlık Bakanlığı’nda etkin bir tarikat olduğu iddiaları doğru mudur? Doğruysa, nasıl bir etkinliği vardır? Sağlık Bakanlığı ihaleleri ve Bakanlık’ta istihdam ve görevde yükselmelerde bu tarikatın herhangi bir etkisi mevcut mudur?
-Menzil tarikatının, iktidar ile Gülen Cemaati’nin karşı karşıya gelmesinin ardından devlet kurumlarında referansı daha geçerli bir tarikat haline geldiği doğru mudur? Doğruysa, bir tarikatın ‘demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti’ olan Türkiye Cumhuriyeti’nde referans yapılması Anayasa’ya ayrı değil midir?
-Menzil tarikatı ile ilgili 1980 yılından sonra yargı mercileri düzeyinde yürütülen bir soruşturma ve açılan dava söz konusu mudur?”
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Bugün değilse yarın - 4 ay önce
Maalesef ciddi bir problem olacak bugün değilse bile yarın. Çünkü sağlıkta çok aktifler ve kendi kadrolarını koruyorlar
Misafir Avatar
Ömer - 4 ay önce
Ne alakası var menzilden hain çıkmaz algı operasyonu yapmayın
Avatar
latif karagöz - 4 ay önce
sağlık bakanlığında menzil tarikatı oldukça etkin. menzile gitmeyen idareci olamıyor. menzile gitmeyenin talebi karşılanmıyor. sayed in yönetimine bakın. bu dernek vasıtasıyla tolantılara katılanların harcırahları devletin çalışanlarının döner sermayesinden karşılanıyor. hemde 90 tl lik o daya 450 tl ödeniyor. yetim hakkına giriyorlar biline
Misafir Avatar
Bozkurt - 4 ay önce
Onu bunu bilmem sağlık bakanlığında kamu hastaneler birliğinde yer alacaksan onlardan olacan sabah mescitlerine gidip çorbasını içecen hocanın elini öpecen kapatan koltuğu malesef durum bu
Misafir Avatar
T akb - 4 ay önce
Ulan herkes savcı hakim olmuş bu ülke başkanlık harici düzelmez dongusel ekonomi Modeli para havuzda olacak bütçe tek kalemde merkezde dönecek yoksa HDp li belediyeler başında yazılanlar doğruysa pkk ibneler ine hendek için harcama yapıyor yazık ibne Pkk ibne pkk
Avatar
Aynen - 4 ay önce
Geç bile kalındı adamlar resmen saltanat sürüyor
Avatar
mustafa - 4 ay önce
menzilden vatan haini çıkmaz, 15 temmuz darbe girişimini yapan hainlerin yüzünden ehli sünnete yapılan karalama kampanyasına karşı uyanık olmak lazım.
Misafir Avatar
Mustafa - 4 ay önce
Arkadaşlar şuanda menzilcilerin dergisini zorla almak zorunda bırakıldım ve alıyorum fetöden ayrılan yalaka takımı maalesef menzilin içerisinde zaman gazetesi için yapılan baskı şimdi semerkand için yapılıyor iyi kötü bilemem tabiki ama kanaatim yakında fetöcüler gibi tehlikeli olacak bu iş idariceler ya menzilci ya fetöcü hala bu liyakat olayını kavrayamadık insanların hakkı yeniyor vatan haini diyemem ama kul hakkı yediklerini biliyorum ehli sünnet kul hakkı yemez kontrol edemediğin vakıfı ve tarikatı oluşturmak büyütmeye çalışmak böyle sonuçları oluyor fötünün amacı zaten başkaydı ama kul hakkı da hafife alınacak bişey değil
Misafir Avatar
Ne ehli sünneti - 4 ay önce
Milletin hakkını yemek ehli sünnetin gereğimi. Konuyla ne alakası var ehli sünnetin falan. Ortada kul hakkı var ve helal değil al sana ehli sünnet.
Avatar
Ahmet - 4 ay önce
Sağlıkta kadrolu bir makam yok bakanı değiştirisiniz bir günde hepsini alırsınız. Herkes Kpss ile memur oluyor. Bu menzil nasıl bir yapılanma yapacak. Müezzinoğlu Bakan oldu TKHK iki başkan atadı ikiside Fetöcü çıktı. Bakan olan kişi kendi çalışacağı kişileri alıyor. Bakanı değiştirin olsun bitsin. Mesela Fetöcülere verin.
Misafir Avatar
saglıkçı - 4 ay önce @Ahmet
doktor diş hek kpss ile alınmıyor.yöneticileryöneticiler de müdür kordinatör halk saglıgı müdürü doktor .kpsss ile yönetim kafemelerinde kadrolasmanın ilgisi yok
Avatar
konya kartalı - 4 ay önce
kimse kusura bakmasın her cemaat, sendika adı ne olursa olsun niyetleri halka , devlete hizmet etmek değil , biran önce devleti ele geçirmek. bugün feto .yarın keto, seto sadece adı değişiyor. niyetleri hep aynı. devletin kadrolarını ele geçirmek.
Avatar
sulandırmayın - 4 ay önce
Ortamı sulandırmayın CHP liler darbecileri bıraktınızda konumuz bumu. Fetöcüler bile biz menzilciyiz demeye başladılar, çamur at izi kalsın
Avatar
Mehmet - 4 ay önce
Zamane bakanlardan moğolkoç ; meb e hep Alevileri yerleştirildiğinden eleştirildiğinde , cevaben ya dedi ne olacaydı , ne olmasını bekliyorsunuz ? Tabi ki zamanında birilerinin eşeklik etmesi , hata yapması , başkasına hak doğurmaz ... Peki cHp ve delegeleri neden hep alevi cemaati ağırlıklıdır ?
Misafir Avatar
Salman Sevil - 4 ay önce
Ehli sünnet dediğiniz tarikat yarın ülkeye zarar verdiğinde arkasında duracakmısınız.Ben menzil ....ne olduğunu iyi bilenlerdenim.