.

Bakan Teşkilat Yasası İçin Tarih Verdi

Sağlık Bakanı Dr.Mehmet MÜEZZİNOĞLU, NTV Haber Radyonun konuğu oldu. 1 Mart 2016 günü saat 17 civarında radyoda konuşan MÜEZZİNOĞLU çeşitli konularda açıklama yaptı. Buna göre;

Bakan Teşkilat Yasası İçin Tarih Verdi Sağlık Bakanı Dr.Mehmet MÜEZZİNOĞLU, NTV Haber Radyonun konuğu oldu. 1 Mart 2016 günü saat 17 civarında radyoda konuşan MÜEZZİNOĞLU çeşitli konularda açıklama yaptı. Buna göre;

Personel Sağlık Net

Bakan Bey ilk defa torba yasa kelimesini kullandı. Hazırladıkları pakettin içeriği ve zamanı hakkında da bilgi verdi. NTV'ye yaptığı açıklamada Bütünleşik Aile Sağlığı Merkezlerini kurcaklarını 7 gün 12 saat ASM lerin açık kalacağını söyledi. Her 50 bin nufusa 1 Bütünleşik ASM olacağını ayrıca HASAM - Halk Sağlığı Merkezleri kuracaklarını ( tsm ve ilçe sağlık müd. birleşimi) söyledi. Aile Hekimi ve Aile sağlığı elemanlarının ayda 1 defa ASM de 12 saat nöbet tutacağını aktardı.

Ayrıca Sağlık Bakanlığının yapısal değişiklikle ilgili hazırlanan tasarıyada son halinin verildiği şuan mecliste bütçe çalışmasının olduğunu bütçe görüşmeleri bitince Torba Yasayı öncelikle Hükümete sunacaklarını hükümetin ardındanda TBMM'ye sevk edeceklerini söyledi.

Yapılan bu açıklama direk sağlık bakanının ağzından yapılan 2. açıklamadır. Daha önce Çatı Yönetici açıklamasından sonra Bakan Bey ilk kez torba yasadan bahsetti ve çalışmalar hakkında bilgi verdi.

personel sağlık net


Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ERBAA LI - 10 ay önce
kamu hastaneleri̇ bi̇rli̇ği̇ genel sekreterli̇ği̇ kiralliğini yikmayan deği̇şi̇kli̇k deği̇şi̇kli̇k deği̇ldi̇ri.
ne bu arkadaş makamin adini deği̇şti̇r ver dünyanin parasini
Avatar
cıııısssssss - 10 ay önce
663ün kurumsal kaynak telafatından başka bir şeye yaramayan,kadrolaşmış dinazorlarına dair tek kelime yok.rakdağ ekibi bakanlık omurgasında öyle bir yapı oluşturdu ki bu yapılanmanın kendine dokunanı nasıl yiyeceğini görüyor
Avatar
ERBAA LI - 10 ay önce
kamu hastaneleri̇ bi̇rli̇ği̇ genel sekreterli̇ği̇ kiralliğini yikmayan deği̇şi̇kli̇k deği̇şi̇kli̇k deği̇ldi̇ri.
ne bu arkadaş makamin adini deği̇şti̇r ver dünyanin parasini
Avatar
yakup - 10 ay önce
yalakalara koltuk yetiştiremiyorlar herhalde ki atıl bunca kurum dururken bunları birleştireceğine yenilerini açıyorlar
Avatar
mustafa - 10 ay önce
umarım once devletımıze sonra da calısan ve hastalarımıza hayrlı olur.3 tarafta uzulmez ınşAllah..
Misafir Avatar
hemşire - 10 ay önce
Mustafa bey galiba sen bu üç taraftan bir tanesi oluyorsun.yani abartılı 663 sözleşmesi ile beslenen taraf.dulalarına bakılınca öyle anlaşılıyor .devletin büccesini düşünen yok .yazıklaar olsun.
Misafir Avatar
ebucehil izindemi? - 10 ay önce @mustafa
daha sırada 4cü vede 5ci taraflar var. böylesi bir şirk korporasyonunu devletimizin içine yay sonrada sonrada şifa bekle..!?
Avatar
ceren - 10 ay önce
sayın editörillerde tüm sağlık personelinin disipin ve atama amirinin '' il sağlık müdürü'' olmasına uygun görüş verildi ifadesi zaten yürürlükte değilmi yanlızca şu ayrıntı unutılmasın ve farklı yorumlanmasın herşey değil 15 kasım 2012 tarih ve 28468 sayılı resmi gazetede belirtilen sağlık bakanlığı ve bağlı kuruluşları hizmet birimlerinin görevleri ve çalışma usul ve esasları hakkındaki yönetmelikte değişiklik yapılmasına dait yönetmeliğin aynısı çıkacaktır büyük ihtimalle değişen fazla bir şey yoktur birde sağlık bakanlığı disiplin amirleri yönetmeliği değişir başka bir şey olmaz bekleyip görelim
Avatar
Dua - 10 ay önce
sizlere okunacak beddua , hayıra vesile en büyük duadır. umarım o koltuklarda talan olursunuz .uleyn sövmeyeceğim.