.

AKDAĞ Gündeme Dair Açıklama Yaptı

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin "Kim bu darbe teşebbüsünde bulunmuşsa onlar tabii ki hukukun gerekleri içerisinde en şiddetli biçimde cezalandırılacak. Kim bu çeteyle bağlantılı olarak devletin içine sızmış, devletin içinde paralel bir yapılanma göstermişse onlar da bütün devlet kurumlarından temizlenecek." dedi.

AKDAĞ Gündeme Dair Açıklama YaptıSağlık Bakanı Recep Akdağ, FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin "Kim bu darbe teşebbüsünde bulunmuşsa onlar tabii ki hukukun gerekleri içerisinde en şiddetli biçimde cezalandırılacak. Kim bu çeteyle bağlantılı olarak devletin içine sızmış, devletin içinde paralel bir yapılanma göstermişse onlar da bütün devlet kurumlarından temizlenecek." dedi.

Bakan Akdağ, Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu'nu makamında ziyaret etti.

Ziyarette, FETÖ'nün "hain ve alçakça" darbe teşebbüsünün 23. günü olduğunu ifade eden Akdağ, "Bütün milletimiz 23 gündür milli irade nöbeti tutuyor. Dün gece Erzincan'daydım. Erzincan'da gördüğüm tablo gerçekten göğsümüzü kabartacak tabloydu. Çok sayıda vatandaşımızla görüştüm. Onların 15 Temmuz gecesi, 16 Temmuz sabahı gösterdiği kararlılığı aynı biçimde devam ettirdiklerini gördüm. Söyledikleri şey şu 'Milli iradenin üstünde başka bir güç, demokrasi ile yönetilen bir ülkede tanımıyoruz.' Herhangi bir bürokratik mekanizma, herhangi bir farklı güç odağı, herhangi bir potansiyel vesayet kaynağı milletin iradesi önünde, o iradeye itaat etmeye mecburdur." diye konuştu.

OHAL'in Türkiye'nin normalleşmesinin önünü açan süreç olduğunu dile getiren Akdağ, başta Türk Silahlı Kuvvetleri olmak üzere bütün kurumların normalleştiğini söyledi.

Akdağ, darbe girişiminin başarısız olmasında başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın olmak üzere tüm milletin pay sahibi olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

"40 senelik hain bir hazırlık 20 saatin içinde tuzla buz edildi. Bunda tüm milletin her bir ferdinin payı var. El ele verdik ve irademize tasallut eden bu çeteyi alt ettik. Şimdi bu çetenin mensuplarının devletten temizlenmesi var, o süreci yaşıyoruz hep beraber. Burada da kılı kırk yararak dikkatli bir biçimde bunu yapmamız gerektiğini biliyoruz. Aslında bu çeteyle münasebeti olmayan insanların, bunların akıntısına sürüklenmemiş olması lazım. Gerçekten bunun için büyük bir çaba sarf ediyoruz. Ama kim bu darbe teşebbüsünde bulunmuşsa onlar tabii ki hukukun gerekleri içerisinde en şiddetli biçimde cezalandırılacak. Kim bu çeteyle bağlantılı olarak devletin içine sızmış, devletin içinde paralel bir yapılanma göstermişse onlar da bütün devlet kurumlarından temizlenecek. Şu anda bu süreci yaşıyoruz."

Sağlık Bakanlığına devredilen askeri hastanelerde rütbeli personel olmayacak

Bakan Akdağ, yarın İstanbul'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla büyük bir miting yapılacağını hatırlatarak, muhalefet partilerinin mitinge katılacağını, milli beraberlik ruhunun şahlanacağını söyledi.

Erzurum'daki soruşturma kapsamında, Milli Eğitim Bakanlığına 4 okul devredildiğini ve bu okullara Şehit Yakup Sürücü Anadolu Lisesi, Milli İrade Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi, 15 Temmuz Şehitler İmam Hatip Ortaokulu ve Şehit Murat Ellik İlkokulu ardının verildiğini anlatan Akdağ, "Milletin parasıyla, himmet adı altında milletin dini inanışları sömürülerek toplanan paralarla yapılan bu okullar elbette milletin çocuklarına hizmet edecek. Şu anda da bu vazife icra edilmek üzere Valiliğimiz gerekli çalışmaları yapıyor." şeklinde konuştu.

Bir hastanenin de Sağlık Bakanlığına devredildiğini söyleyen Akdağ, "Bu hastanemiz artık milletin hastanesi oldu. Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesine bağlandı. Orada milletimize hizmet ediyoruz. Sağlık Bakanlığına ait bütün kuruluşlar da olduğu gibi ücretsiz hizmet veriyoruz. Vatandaşlarımızı en üst kalitede hizmet bekliyor. Randevu sisteminin de kullanılmasını tavsiye ederim. 182 numaralı telefon arandığında randevu alınabilir." dedi.

Bakan Akdağ, Milli Savunma Bakanlığına bağlı sağlık kuruluşlarının da Sağlık Bakanlığına devredildiğini hatırlatarak, "Milletin iradesi bu şekilde tecelli etmiş oldu. TSK, Milli Savunma Bakanlığı, Maliye Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı olarak bu süreci yönetiyoruz. Bu hastanelerin olduğu her şehirde komisyonlar oluşturduk. Çalışmalar devam ediyor. Bu hastanelerde rütbeli personel olmayacak. Bu hastanelerde şehit aileleri, gaziler ve TSK personeli için öncelikli hizmet vermeye devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
bir mahsum varsa gemi batırılmaz - 4 ay önce
sayın bakkanım,bir sağlıkçı gazete almış yada bankada hesabı olmuşsa,bu adam nasıl darbeye karışır,nasıl darbeci ilan edilir..
herhangi bir örgütlemeden haberi yoksa,hiçkimseyle bir ilişkisi olmamışsa,nasıl darbeci olur Allah aşkina...iyi ayıklanmalı..
rabbim bu millete ,meclisine özel harekatına kurşun sıkan hainleri perişan etsin.
Avatar
sendika cemaat tarikat magduru. - 4 ay önce
sayın bakanım sağlik bakanliği ve bağli kuruluşlarinin teşki̇lat ve görevleri̇ hakkinda 663 sayılı kanun hükmünde kararname ile teşkilat yapısını değiştirdiniz.çağ atlatıldığını iddia ettiğiniz ekibi dışarı iterek bankamatik memuru yaptınız.yerlerine cemaat tarikat ve sendika refaransları ile tekrar idareci atadınız.sendikaya çoraklanmış fetöcüleri bir gecede rüyalarında görmeyecekleri ünvana koltuga paraya kavuşturdunuz.bunlar sendikayı kullanarak hala yerlerinde ikinci bir sağlik bakanliği ve bağli kuruluşlarinin teşki̇lat ve görevleri̇ hakkinda kanun hükmünde kararname ile teşkilat yapısını değiştirmeyi düşünmüyormusunuz.kanaatimce atadığınızın %80 ni fetöcü olma ihtimali yüksek.bu aniden ısrarla müdür olanları araştırmak gerek.
Avatar
azmi - 4 ay önce
fetoya banka açan,yurt açan,arsa veren,soruların çalınmasını engellemeyen,okul ruhsatı veren,v.s hiçmi suçu yok ?
Avatar
iftira atarak emekli edildik,şube müdürü - 4 ay önce
2009 yılından sonra devletine bağlı şübe müdürlerini zorlayarak ve iftira atarak emekli eden bu idareciler şimdi cezalarını çekiyorlar,bizler ise bunların mağdur ettiği şube müdürleriyiz,bizlere geri atanma şansı verinki devletimizin sağlık politikalarını daha üst seviyeye çıkaralım tecribemiz var,yıllarımızı verdik,tertemiz iken mağdur edildik,sizi sevior ve sayıyoruz
Avatar
sayın bakanım - 4 ay önce
lütfen açığa almalarda daha çok kriter yan yana gelince yapınız tek kriter adil deği bence.çoğunluğa uyarsa fetocudur ama tek kriter olmamalı