.

2015 yılı Kasım dönemi Kamu Personeli Danışma Kurulu

2015 yılı Kasım dönemi Kamu Personeli Danışma Kurulu(KPDK) Toplantısı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu’nun konuşması ile başladı. Sağlık-Sen olarak,

2015 yılı Kasım dönemi Kamu Personeli Danışma Kurulu 2015 yılı Kasım dönemi Kamu Personeli Danışma Kurulu(KPDK) Toplantısı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu’nun konuşması ile başladı. Sağlık-Sen o, Toplu Sözleşme ve Kurum İdari Kurul toplantılarından aktarılan konuların yanı sıra diğer talepleri ile KPDK’ya katılıyor.


Gündem şu şekilde:

1. 4/B’lilerin, Kamu görevlisi olmayan aile sağlığı çalışanları ile vekil ebe/hemşirelerin ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığında ek ders karşılığı görev yapan meslek elemanlarının kadroya alınması,

2. Aile hekimlerine cumartesi nöbetleri tutturulmasından vazgeçilmesi ve verilen ihtar puanlarının iptal edilmesi,

3. Kadroya geçirilen sözleşmeli personelden, döner sermayeden memur kadrosuna atananların, maaşları genel bütçeden ödenen kadrolu personel pozisyonuna geçirilmesi,

4. Sağlık çalışanlarına, görevi nedeniyle, görevi başında olsun ya da olmasın herhangi bir şiddet uygulandığında, şiddet uygulayanın sağlık giderlerinin 6 ay süre ile SGK tarafından değil, bizzat şiddet uygulayan kişi tarafından ödenmesi,

5. “Aile Sağlığı Elemanı” ibaresi yerine “Aile Sağlığı Çalışanı” unvanları kullanılması,

6. Kadroya geçirilen sözleşmeli personele yönelik 5 yıllık kurumlararası nakil yasağı kaldırılmalıdır.

         Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının genel sorunları ve çalışma şartlarına yönelik yapılması gereken diğer düzenlemeler ele alınacak.
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ASE - 1 yıl önce
kamu personeli olmayan aile sağlığı elemanlarının kesinlikle kadroya alınmaması lazım. çünkü bu arkadaşlar işe alınırken gereken tek şart aile hekimi ile anlaşmak. başka hiçbir şey gerekmiyor. kpss puanına bile bakılmıyor. böyle olunca da aile hekimlerine kadrolu personel atama hakkı verilmiş oluyor. dışarda bekleyen binlerce arkadaşa haksızlık. aile hekiminin yanina aile sağ. elemani alinacaksa bu kpss ile alinmalidir. aile hekimi ile anlaş sonra kadro al, ne kadar güzel.
Avatar
Ase - 1 yıl önce
senin karın ağrın nedir acaba sanane alınsın alınmasın sanki çalışma bakanı dır
Avatar
döner sermayeli memur - 1 yıl önce
çok doğru bir karar olur maaşını döner sermayeden alan memurlar sıkıntı yaşamaktadır. kadrolu memur olmasına rağmen. bir çok problemle karşılaşmaktadır. memur mu yoksa sözleşmeli çalışan mı belli değil. lütfen bu uygulamaya son verilmelidir. maaşını döner sermayeden alanlar genel bütçeden maaşını almalıdır.
Avatar
VHKİ58 - 1 yıl önce
gine kendinize yakışanı yapıyorsunuz sayın sendikacılar. memur görevi yapan hizmetli arkadaşlara birşey yok. helal sizlere.
Avatar
Ase - 1 yıl önce
aile sağlığı elemanı olarak kadro istiyoruz inşAllah bunlar lafta kalmaz kalmazsa o zaman derim bu adamlar erkek adam