.

160 bin taşeron sağlık çalışanı kadroya alınacak

Memur-Sen Genel Başkan Vekili ve Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, kamuda kadroya geçirilecek 750 bine yakın işçinin 160 binden fazlasının sağlık sektöründe çalıştığını söyledi.

160 bin taşeron sağlık çalışanı kadroya alınacakSağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, seçim öncesi AK Parti'nin kadro vaadi olduğunu ifade ederek, "Dün Sayın Başbakan yapmış olduğu açıklama, önemli bir açıklamadır. Bu açıklamada asıl işi yapanların kadroya geçirileceği ama bütün taşeronların kadrolu olacağı noktasında bir açıklama yapıldı. Dün de Maliye Bakanı Naci Ağbal'ın yaptığı açıklamaya göre, bunların emeklilik şartları 4 A'ya göre, yapılacak. Bu arkadaşlar 4 B'li olarak değerlendirilecek gibi bir açıklama söz konusudur. Tabi işin detayı şu an net olarak belli değil, bir kere asil işi yapanların net yapılmış değil, 750 binin tamamı geçecek, yoksa burada nasıl bir ayırdım yapılacak. Hangi statüde olacak.

Sadece taşeron firma aradan çıkartılıp ona göre kamu işçisi mi değerlendirilecek, bunlarla ilgili netleşen bir şey durum yok. Buradan açıkçası farklı şeyler söylemek, insanları umutlandırmak çok doğru olmaz diye düşünüyorum. Genel itibariyle atılan adımın olumlu bir adım, yani taşeronların kadroya getirilmeleri, taşeronların komu işçisi yapılması noktası önemli bir adım" dedi.

Sağlık sektöründe görev yapan vekil ebe hemşirelerin olduğunu ifade eden Memiş, "Kamu diş aile sağlığında çalışanlarımız var. Sosyal Aile Politika Bakanlığında çalışanlarımız var. Ek ders karşılığı öğretmen arkadaşlarımız var. Yine 4 C'liler var. 4 C'lilerin kadroya geçmesiyle ilgili olarak toplu sözleşme masasında bir kazandığımız var. Bu konuda bir komisyon kurulması yönünde, atanan 4 B'li arkadaşlarımız var. Biz öteden beri şunu söylüyoruz. "özellikle sağlık sektöründe hizmet tek elle verilmelidir. Kadrolu çalışan eliyle verilmeli, taşeron arkadaşlarız la taşeronlara verilen önemsemekle birlikte, bunun dışındaki farklı ünvanlarda farklı sözleşme alanlarında görev yapan, sağlık çalışanlarına ve sosyal hizmet çalışanlarına da kadro verilmesini talep ediyoruz" diye konuştu.

(Mymemur)
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
lanset - 9 ay önce
eeeeeeeeee sayın başkanım bu taşeron alınırken neden sadece bu iş için diplomalı kişiler alınsın demedin,tıbbi sekreterin yerinde kız meslek liseli ,imam hatip liseli olmasın neden demedin kalitenin düştüğünü göremedinmi, yada okumayın gerek yok diblomaya bu işin yolu başka türlü neden demedin...yoksa diyemedinmi ?
Avatar
çavuş - 9 ay önce
sayın başkan siz işinizi yapın kurumlarda mevcut memurlar zulümden kan ağlıyor siz çıkmış yok onuda alın yok bunuda alın...si̇z tamamen üye sayina ki̇li̇tlendi̇ni̇z gali̇ba
Avatar
KARAMSAR SAĞLIKCI - 9 ay önce
sayın memiş siz önce çalışan kadrolu sağlık personelinin haklarını dile getirin .taşeronu zaten siyasiler yeteri kadar dillendiriyorlar.personel unvan değişikliği ,görevde yükselme istiyor.özlük haklarının iyileştirilmesini bekliyor.döner sermayeyi adeletli dağıtılmasını istiyor.........istek çok ama faaliyet sıfır
Avatar
ERBAA LI - 9 ay önce
pardon
sayin derken memi̇ş tenmi̇ bahsedi̇yorsunuz?
genel başkanliğa gi̇den yolda kendi̇ni̇ oraya taşiyan
i̇nsanlari unutan vefasizdanmi?
Avatar
hiz - 9 ay önce
sayın sendika başkanım bizlerde devletin hizmetli taşoneriyiz bizlerde bir defa hakkımızı savunurmusunuz memurluk bize de verilsin 12 senedir memurluk yapıyorum vallık oluruyla
Misafir Avatar
Hizmetli - 9 ay önce @hiz
sayın sendika başkanım bizlerde devletin hizmetli taşeronuyuz bizlerede bir defaya mahsus memur kadrosu verilsin 27 senedir memurluk yapıyorum.
Avatar
ase - 9 ay önce
olan olmuş sayın başkanım bu saatten sonra bi şey olmazz baştan müdahal edilse tamam ama bu saatten sonra atı alan üsküdarı geçti bence bize yine bi şey yok 4/c belki girer ama aile sağlığı çalışanlarına bi şey olmaz 5 sene daha bekleriz :)
Avatar
Yigit - 9 ay önce
yayalancısendika
Avatar
112 - 9 ay önce
sayın başkan toplu sozleşmede imzalanan yemek ücretini hala ödemiyorlar dia önce toplu sözleşme de imzalanan maddeleri bi yururluge girmişmi onunla ilgilenin...