.

Flaş.. Sağlık Bakanlığı Teşkilat Yasası Değişiyor

Flaş.. Sağlık Bakanlığı Teşkilat Yasası Değişiyor663 sayılı Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları Teşkilat Yasası değişiyor.

Sağlık Bakanlığında uzun bir zamandır konuşulan ancak bir türlü hayata geçmeyen teşkilat yasası değişiyor.  Personel Sağlık Net editörünün elde etitği bilgiye göre 81 ilin il sağlık müdürü sözleşmeli statüye geçiyor. Halk Sağlığı Müdürlükleri , Halk Sağlığı Genel Sekreterliğine dönüştürülüyor. Genel Sekreterliklerin altında 3 adet başkanlık kuruluyor. Bu başkanlıklar ; İzleme ve Değerlendirme Başkanlığı, Toplum Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı, Aile Hekimliği Başkanlığı.  Başkanlıkların altında ilin büyüklüğüne göre uzman kadrosu tahsis edilecek. Kamu Hastanelerindeki büro personeli halk sağlığında olmayacak. 

İl Sağlık Müdürlüğünün yapısında il müdürünün sözleşmeli olması dışında şuan bir değişikliğik ön gürülmüyor.  Ayrıca  Sağlık Bakanlığı merkez teşkilatı, kamu hastaneleri kurumu ve bazı bağlı kurumların yapısında  bir takım değişikliklerde yapılacak. Ayrıntılar geldikçe paylaşacağız.

Kaynak: Personel Sağlık Net
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
3nokta - 2 ay önce
masa başı hemşireler olmasın
Avatar
sağlık - 1 ay önce
Burada belli bir meslek grubuna sürekli sözlü saldırıya izin veriliyor.Hemşirelere şu verilmesin bu verilmesin, hemşire olupta masa başı diye belirtilen işlerde çalışan kişiler zaten hemşirelik dışında çok fazla eğitim almış olan kişilerdir.Bulundukları masalarda hemşire olarak değil, sağlık idaresi vs gibi mezun olduk atanamadık denilen bölümlerden mezundurlar.Yoğunluklu olarak bayanların çalıştığı bu meslek grubuna bu tarz sözlü saldırılar bir anlamda kadına şiddet bile sayılabilir. Bu sebeple bundan sonra hemşireler diyerek söze başlayıp sözlü saldırılarda bulunulmasına artık bir son verilmelidir. Masa başında çalışanlara belli bir kriter getirilecekse, İİBF bölümlerinden, sağlık idaresi, işletmeciliği gibi 4 Yıllık bölümlerden mezun kişiler tercih edilebilir.
Misafir Avatar
sağlıkk - 1 ay önce @sağlık
masa başı hemşire olacaksa eğer memurlar ile eşit maaş alsınlar.
Misafir Avatar
Sağlıkçı321 - 1 ay önce @sağlık
Kusura bakmayın ama bizde görev yapan hiç bir hemşire bahsettiğiniz eğitimi almamıştır. Sadece torpilli oldukları için geçici görevle çalışmakta işini beğenmeyince başka birime geçmektedirler.
Avatar
sınavla atama olsun - 1 ay önce
en azından hastane idarecileri sınavla atansın.yıllardır hak etmeyenler getiriliyor bu koltuklara
Avatar
Sağlıkcı - 2 ay önce
Bakanlık merkez teşkilatta sözleşmeli olmalıdır
Avatar
UMARIZ TEŞKİLAT YASASI DÜZELTİR.IYLA - 1 ay önce
İŞÇİLER BÜROLARDA YILLARDIR ÇALIŞAN İNSANLARA MOBİNG UYGULUYOR.ÇALIŞMIYOR ÇALIŞANIN İSE MORAL VE MOTİVASYONUNU BOZUYOR.ALLAH AŞKINA SAĞLIKTAN BAŞKA HANGİ KURUMDA İŞÇİ BÜRODA ÇALIŞTIRILIYOR.İŞÇİ GİTSİN İSTHTAM EDİLMESİ GEREKEN YERLERDE İSTİHDAM EDİLSİN.DİĞER PERSONELİNDE ÇALIŞMA ŞEVKİNİ KIRMASIN.
Avatar
mustafa - 2 ay önce
teşkilat yasası değişikliği yılan hikayesine döndü artık inanmıyorum
Avatar
Sağlıkçı - 1 ay önce
Daha yeni bitmişti müdürlüklerde koltuk kapmaca.
Alışmamıslar dı daha koltuklarına.yazık oldu.Bakalım Kimler Gidecek Kimler Gelecek..
Avatar
Kaynakçı - 2 ay önce
Benim bi yorum vardı ama yayınlanmadı ne oldu o iş...