.

Sağlıkçılara 1 Derece Verilmesi İle İlgili ÇKYS Duyurusu

1 Derece Verilmesi İle İlgili ÇKYS Duyurusu

Sağlıkçılara 1 Derece Verilmesi İle İlgili ÇKYS DuyurusuSağlık Bakanlığı ÇKYS'den memurlara verilecek 1 derece hususunda ÇKYS kullanıcılarına duyuruda bulundu. Duyuru aynen şu şekildedir. 

personel sağlık net

'' UYARI : TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ GEREĞİNCE 15/01/2016 DAN GEÇERLİ OLMAK ÜZERE VERİLECEK 1 DERECE; SAĞLIK HİZMETLERİ VE AVUKATLIK HİZMETLERİ SINIFINDAKİ PERSONEL İÇİN 14 ŞUBATTAN İTİBAREN GÖNDERİLECEKTİR.''

Ayrıca 1. Derece verilmesi ile 3.2.1. derecelerde maaşlarda ek göstergeye dayanan ciddi artışlar olacak. Sabit ek ödemeler artacak. 1.Dereceden 300 bin sağlık çalışanı faydalanacak. 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
emrah - 11 ay önce
sayın editörüm ve sağlık bakanlığı özlük işleri yöneticileri neden 14 şubatı bekliyor da diğer bakanlıklar bitirip personeli için uğraşıp şubat maaşına yetiştirdi.14 şubatta sonra gelen derece maaşa nasıl etki edecek başbakan dahi herkes subat maaşını zamlı alacak derken bu bakanlık hala nasıl 14 subat diyor.şu dereceyi personel bilgi sistemine işleyinde bizler mutemedimize verelim.evrak sonra gelir.
Misafir Avatar
antisendikacı - 11 ay önce @emrah
terfi 6 ay sonra gelse bile 1.aydan geçerli fark ödenir maaş sisteminde,tabi alacağınız bir şey varsa boşuna hayallere kapılıp beklenti içine girmemenizi tavsiye ederim,maaş ödemenizde hiç bir şey farketmeyecek
Avatar
antisendikacı - 11 ay önce
ki̇mseni̇n para alacaği yok kendi̇ni̇zi̇ boşuna üzmeyi̇n,sifir ek göstergesi̇ olan 3600 ek gösterge alsa bi̇le 290 tl alamaz,sabi̇t ek ödeme yükselse bu sefer döner düşecek bi̇r şey farketmeyecek
Avatar
mustaf - 11 ay önce
zaten zamanında yapılsa şaşardık.
Avatar
ali - 11 ay önce
büün bakanlıklar yaptı bi sağlık yapamadı bu işi,1 aylık gecikmeyi ek bordro yaparakmı kapatacaklar?
Misafir Avatar
ali - 11 ay önce @ali
ek göstergeye girincedemi fark etmiyor? mesela 5/1 den 4/1 e düşünce ufakta olsa 80-100 fark ediyor
Misafir Avatar
antisendikacı - 11 ay önce @ali
olmayan para için ek bordro bekliyorsunuz
Avatar
hemşire - 11 ay önce
sağlık bakanlığı bunu da yüzüne gözüne bulaştırdı yine..
Misafir Avatar
Cystocan - 11 ay önce
Benim kızdığım bir kaç nokta var 1.si saglik bakanlığı Khb kendi kendine ihale yaptı Promosyon aylık 450 liraya 5 yıllık tamam dedik kendileri %53 oranında millet vekilleri 10 binlira promosyon alıyor. 2. Millet vekili görevde ölurse esi colugu çocuğu 180 bin lira tazminat alicam. 2 yılda emekli olup aylık 10000 lira emekli maaşı yanında 2 yılda vekil aylığı alacak. Toplam 25 bin lira aylık alacak yanı simdi bizmi vekillere Hiz net ediyoruz onları bize hizmet ediyor.
Avatar
hizmetli - 11 ay önce
hangi ek gösterge hizmetli hariç deseniz
Avatar
günnur - 11 ay önce
kimlere verilecek dereceler
Avatar
Türkkk - 11 ay önce
6 ay geçse bile hakedilen maaş farkı geriye dönük alınır ama döner sermaye farkında sorun çıkar isterseniz çevrenizdeki mutemetlere danışabilirsiniz, he fark ne kadar olabilir ki diyip geçmemek lazım 5 ten 4 e düşen bir memuru düşünürseniz farkıda eminimki tahmin edersiniz sabit ve performansta. hayallere kapılma beklenti içine kapılmak doğru bir tabir olmamış . sonuçta çıkan yasa bir yasa var ve bu yasa uygulanacak sonuçları doğrultusundaki beklentiler gayet normal ve de olması gereken şeyler hayırlı günler. cevap verirken siyasetten uzak gerçeklere yakın cevap verirsek gereksiz bilgi kirliliği yaratmamış oluruz.
Misafir Avatar
antisendikacı - 11 ay önce @Türkkk
sayın türkkk ben de mutemedim,1 derece verileceği ve 290,300 tl artış olacağı haberleri yayınlandığından beri bir çok personelim bu paraları ne zaman alacaklarını sormaktalar,beklentileri de bu miktarlarda benim şu anda dereceden yararlanacak 150 den fazla personelim var ve yaptığım hesapta en fazla artış bir tabip de olacak o da 40 tl civarındadır,2005 den sonra atanan personelin kaç tanesi 1,2,3 dereceye düşebilir ki artışı 290,300 tl bulsun,ayrıca sağlık personeli sabit ek ödeme dışında döner sermaye almakta dır hesaplama yapılırken sabit ek ödemeden arta kalan miktar dağıtılmaktadır,sabitin yükselmesi halinde döner sermaye düşecektir,ödemeler yapılıp hayal kırıklığı yaşanmaması ve mutemetlere yönelik tavır olmaması için yaptığım yorumlardır.saygılarımla