Bakanlık:
Flaş... 12 Bin Sözleşmeli Personel Alımında Branşlar Yayınlandı
En Güncel KPSS Haberleri için TIKLAYINIZ
Haziran 2011 tarihinde tüm sözleşmeli personeller kadroya geçmişti. Sağlık Bakanlığı'nda görev yapan 100 binin üzerinde ki sözleşmeli personelde kadroya kavuşmuştu. Kadroya geçişin ardından Milli Eğitim Bakanlığı sözleşmeli öğretmen alımına son verirken Sağlık Bakanlığı ısrarla sözleşmeli istihdama devam ediyor.

Haziran 2011'den bu yana 20 Bin'in üzerinde sözleşmeli çalışan istihdam eden Bakanlık şimdide 12 bin sözleşmeli personel alıyor.

Türk Sağlık-Sen olarak sağlık çalışanı eksikliğinin giderilmesi için kamuda daha fazla sağlık çalışanı istihdam edilmesini gerekli olduğunu düşünüyor 12 Bin rakamının düşük kaldığını ifade ediyoruz. Bunun yanı sıra sözleşmeli istihdamda vazgeçilerek tüm alımların kadrolu yapılmasını istiyoruz.

Sağlık Bakanlığı artık sözleşmeli istihdamdan vazgeçmelidir.

TÜRK SAĞLIK-SEN

SAĞLIK BAKANLIĞI VE BAĞLI KURULUŞLARINA SÖZLEŞMELİ SAĞLIK PERSONELİ ALINACAKTIR

Sağlık Bakanlığı, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu taşra teşkilatı hizmet birimlerinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası kapsamında çalıştırılmak üzere toplam (12.078) sözleşmeli sağlık personeli alınacaktır.

(719) diş tabibi ve (243) eczacı pozisyonuna 27 Aralık 2012 tarihinde noter tarafından bilgisayar kurasıyla yerleştirme yapılacaktır.

Diş tabibi ve eczacı adayları başvurularını 03–07 Aralık 2012 tarihleri arasında http://yonetim.sb.gov.tr internet sayfasındaki PBS bölümünden yapabilecektir.

Diğer (11.116) pozisyona ise Aralık ayı içerisinde ÖSYM tarafından merkezi yerleştirme yapılacak olup başvuru tarihleri ÖSYM tarafından açıklanacaktır.

 TÜRK SAĞLIK SEN

12 Bin sözleşmeli istihdamın branşlara göre dağılımı

En Güncel Eğitim Haberleri için TIKLAYINIZ

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
gül 1 yıl önce

ancak insanları oyalıyorsunuz bütün att ler iş arıyor geçinemiyoruz alınacak diyorsunuz alınmıyor.sizler bizim yerimizde olsanız ne yapardınız 2 tane çocoğum var eşim asgari ücret alıyor kiram 400 hakmı bu ?adaletmi ? isyan ediyorum böyle devlete eleman alın millet rahat etsin

Misafir Avatar
hanife kırlangıç 1 yıl önce

att 2003 mezunuyum 60 aldım atanamadım en yakın tercih nezaman locak cevabınızı bekliyorum.

Misafir Avatar
kıvanc 2 yıl önce

yalan soyleyip durmayın butun forumlarda yazıyor 49 ile atananlar siz atanmayı sadece istanbul ankara ve batıdan ibaret mi sayıyorsunuz utanın!

Misafir Avatar
tıb sek lise 2 yıl önce

şu 190 tane tıb sek görünce içim yanıyor içim allahınızdan bulun emi inşalllahhhhhhh

Misafir Avatar
pınar att 2 yıl önce

ne 50 si be iyice kafayı yemişşşiniz ben 68 aldım hala 8 yıldır atama bekliorum 50 le atanan varsa çıksın be nerde adalet bu dünyanın öteki tarafıda var haram olsun hakkım

Misafir Avatar
ATT @kıvanc 2 yıl önce

kıvanç sen ne sallıyon 50 ile bu zamana kadar atanan att hiç olmadı sende biraz az at !!!!

Misafir Avatar
kıvanc @pınar att 2 yıl önce

pınar sen neden bahsediyorsun ya 50 ile atanıosunuz ben 2 sınavdır 75 le acıkta kaldım hemde sıralamam ilk sınavda 173 bu sınavda 93 sen neden bahsediyorsun ya yalan söylerken az atın bari

Misafir Avatar
pınar att 2 yıl önce

3600 att alınsa nolcak ya yeni mezunlar var yer deiştirmeler var vs 8 yıldır bekliorum artık çoluğum çocuğum var rızkımızı yiyenler utansın tek maasla hayat çok zor ev kira çocuğun okulu derken yeter artık isyan noktasındayım atanıp çalışmak istiorum ne kadersizim yaa bıktım bu sistemden

Sağlık Bakanlığı istifa sonrası kurasını...
Sağlık Bakanlığı her yıl rutin bir şekilde yaptığı istifa sonrası dönüş kurasını hala yayınlamadı...

Haberi Oku