Bakanlık:
2012 Haziran Ayı Sabit Ek Ödeme İle İlgili Önemli Duyuru
En Güncel KPSS Haberleri için TIKLAYINIZ
 

2012 Haziran Ayı Sabit Ek Ödeme İle İlgili Önemli Duyuru

Bilindiği üzere 22 Mayıs 2012 tarih ve 28298 sayılı Resmi Gazetede Yayımlanan Sağlık Bakanlığına Bağlı Sağlık Kurum Ve Kuruluşlarında Görevli Personele Döner Sermaye Gelirlerinden Ek Ödeme Yapılmasına Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılması Hakkında Yönetmelik gereği tabip dışı personele her hangi bir katkıya bağlı olmaksızın aylıklara ilişkin hükümler uygulanmak suretiyle her ay aylıklarla birlikte sabit ödeme yapılması öngörülmüştür. Bu şekilde yapılan ek ödeme tutarı, bu Yönetmelik kapsamında aynı aya ilişkin yapılacak ek ödeme tutarından mahsup edilecektir. denilmektedir. 

İlgili Yönetmeliğe göre İl Sağlık Müdürlüğü ve Halk Sağlığına Bağlı Şube Müdürlükleri ile Birimlere yapılacak ek ödemeye ilişkin; 

15 Haziran 2012 tarihinde ödenecek olan aylık sabit ücretlere esas olarak, 1 Haziran 30 Haziran tarihleri arasında çalışan personellere sabit ücret olarak ödenecek ek ödemeye karşılık Kurum veya Kuruluşlar arasında geçici görevlendirmeler sonucunda ilgili kurum ve kuruluşlarca birbirlerinden mahsup edilebilmesi için değerlendirilmek üzere, Kurumunuzda çalışan personellerin tamamının (Tabipler dahil) çalıştığı günlere ait listesinin Haziran ayına mahsus 7 Haziran 2012 tarihi mesai bitimine kadar her ay yapılan döner sermaye ek ödeme bildirimleri gibi internet üzerinden yapılması gerekmektedir. 

 1. Bildirimler yapılırken çalışılan gün sayısı bölümüne Haziran ayı için ayın 7'si ne kadar fiili olarak çalışan yazılacaktır. 
 2. Açıklama bölümüne mutlaka personel ile ilgili durumu yazılacaktır. 
  -Örneğin: 
  -Kadrolu olarak veya. Geçici görevli olarak çalışmaktadır. 
  -01/06/2012-31/06/2012 tarihleri arası geçici görevli geldi. 
  -06/06/2012 tarihinde tayin gitti. 
  -05/06/2012 tarihinde Aile sağlığı elemanı olarak görevlendirildi. Gibi; yazılacaktır.

Bildirimlerin yapılması ile ilgili olarak, zamanında yapılmayan hatalı veya noksan yapılan bildirimlerden Döner Sermaye Bildirimi ile ilgili personel ve bağlı bulunduğu birim amirleri sorumludur. 

Önemli Not: Sonraki aylarda yapılacak bildirimler için bildirim programında değişiklik yapılacağından konu ile ilgili detaylı açıklama ve düzenleme hakkında daha sonra bilgi verilecektir. 

İlgili Genelge İçin Tıklayınız 
En Güncel Eğitim Haberleri için TIKLAYINIZ

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Sağlık Bakanlığı istifa sonrası kurasını...
Sağlık Bakanlığı her yıl rutin bir şekilde yaptığı istifa sonrası dönüş kurasını hala yayınlamadı...

Haberi Oku