Uşak’ta Sağlık Çalışanlarına Karşı Yapılan Saldırılar Kınandı..

Uşak Sağlık-Sen'den Sağlıkta şiddet Basın Açıklaması

Uşak’ta Sağlık Çalışanlarına Karşı Yapılan Saldırılar Kınandı..
14 Ağustos 2013 Çarşamba 11:22


DEĞERLi BASIN MENSUPLARI, KIYMETLİ ARKADAŞLAR ..... 

ULKEMİZDE GUN GEÇMiYORKi DOKTOR,HEMŞiRE,EBE, ACiL TIP TEKNiSYENi, PARAMEDiK,SAGLIK MEMURU VE SAYAMADIGIMIZ DiGER SAGLIK ÇALIŞANLARIMIZA KARŞI KENDiNi BiLMEZ KiŞi VE KiŞiLER TARAFINDAN SÖZLÜ YADA FiiLi SALDIRILARA MARUZ KALMASIN, BUGÜN BURADA ARKADAŞLARIMIZLA BERABER TOPLANMAMIZIN AMACI 10/08/2013 TARiHiNDE 1 EYLÜL DEVLET HASTANESi YENi DOĞAN SERViSiNDE HEMŞiRE OLARAK GÖREV YAPAN ARKADAŞLARIMIZA NÖBET ESNASINDA SAAT 01.30 SIRALARINDA SERViSE YATIŞI YAPILAN BiR HASTANIN YAKINLARI TARAFINDAN YENiDOĞAN BEBEĞE MÜDAHALE YAPILIRKEN HASTA YAKINI TARAFINDAN HAKARET VE KÜFÜRLÜ SÖZLERE MARUZ KALMIŞLAR. AYRICA SERViSTEKi KAPILAR YUMRUKLANMIŞ BÜTÜN SERViSTEKi YATAN ANNELERiMiZ VE GÖREVLi ARKADAŞLARIMIZ ŞiDDETE MARUZ KALMIŞLARDIR. 
 

ERTESi GÜN 11/08/2013 GÜNÜ 1 EYLÜL KADIN DOĞUM HASTANESi ACİL SERViSiN DE SAAT :20.10 SIRALARINDA KENDiNi BiLMEZ HASTA YAKINININ SÖZLÜ SALDIRILARINA MARUZ KALAN NÖBETÇi HEMŞiRE SEViLAY AŞKIN ARKADAŞIMIZA VE NÖBET EKiBiNDEKi ARKADAŞLARIMIZA ÖLÜM TEHDiTLERi SAVRULMUŞTUR.
 
MALESEF 12/08/2013 TARİHİNDE YANİ DÜN KADIN DOĞUM HASTANESİ ÇOCUK SERVİSİNDE NÖBET TUTAN YASEMİN MUTU İSİMLİ HEMŞİRE ARKADAŞIMIZ HASTA YAKINLARI TARAFINDAN SÖZLÜ VE FİİLİ SALDIRILARA MARUZ KALMIŞTIR. SON OLARAK 12/08/2013 DÜN 112 ÇAĞRI MERKEZİNDEN AMBULANS TALEP EDEN EVDEKİ HASTAYA MÜDAHALE EDEN 112 EKİBİNE HASTA YAKINLARI TARAFINDAN SALDIRI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
 
HASTANIN HASTANEYE GÖTÜRÜLMESİNİ İSTEMEYEN YAKINLARI TARAFINDAN EKİP DOKTORU BIÇAKLA KOVALAMA SONUCU YAKINLARDA BULUNAN ÖĞRETMEN EVİNE SIĞINARAK KURTULMUŞTUR.
 
1 NOLU İSTASYON ÇALIŞANLARINA YAPILAN SALDIRIYI KINIYORUZ VE YAPANLARIN EN AĞIR ŞEKİLDE CEZA ALMASINI YÜCE ADALETİMİZDEN İSTİYORUZ.YAPILAN BU TÜRLÜ PERVASIZCA HAKARETLER SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZIN PSiKOLOJiLERNi BOZMUŞ ZOR DURUMA DÜŞMÜŞLERDiR.
 
YAŞAMIŞ OLDUĞUMUZ BU OLAYLAR ULKEMİZİN ÇEŞiTLi BÖLGELERiNDEKi SAĞLIK ÇALIŞANLARINA KARŞI YAPILAN SÖZLÜ YADA FiiLi ŞiDDETiN ARTARAK DEVAM ETMESi GÖZ ÖNÜNDE TUTULDUGUN DA SAĞLIK ÇALIŞANLARININ GUVENLiĞiNiN CiDDi BiR SORUN HALiNE GELDiĞiNi GÖRMEKTEYİZ.
 
ŞiDDET HiÇ BiR ZAMAN HAK ARAMA YOLU DEĞiLDiR VE HiÇ BiR ZAMAN OLMAMALIDIR. 
 

DEĞERLi BASIN MENSUPLARI KIYMETLi ARKADAŞLAR HALKIMIZ ŞUNU BiLMELERi GEREKiR Ki HASTANELERiMİZE GELEN HERKES KÜÇÜĞÜYLE, YETiŞKiNiYLE, YAŞLISIYLA, BİZLERiN ÇOCUĞU ,KARDEŞi, ANNESi VE BABASI GiBi GÖRÜLEREK HİZMET VERiLMEKTEDiR. BİZLERiN BU DÜŞÜNCEDE OLDUGUNU UNUTMAMALI,BİZLERiN YERiNE KENDiLERiNi KOYARAK EMPATi YAPMALIDIRLAR.
 
 
SAĞLlK-SEN UŞAK ŞUBESi OLARAK SAĞLIK BAKANLIĞININ SAĞLIKTA PERFORMANS ADI ALTIN DA YAPTIGI ÇALIŞMALARININ SADECE HASTA HAKLARI MERKEZLi DEĞiL SAĞLIK SiSTEMiNi AYAKTA TUTAN CEFAKAR,FEDAKAR SAĞLIK ÇALIŞANLARINI UNUTMADAN YALNIZ BIRAKMADAN VE DIŞLAMADAN GÖREVLERİNİ SAĞLIKLI VE MUTLU BİR ŞEKİLDE SÜRDÜREBİLMELERİ İÇİN GEREKLİ ÇALIŞMALARIN YAPILMASINI BEKLEDİĞİMİZİ DİLE GETİRİYORUZ.
 
 
SAĞLIK BAKANLIĞI SAGLIK ÇALIŞANLARININ ALEYHİNE OLAN VE YARGISIZ İNFAZ YAPAN BU TİP UYGULAMALARI BİRAN ÖNCE GÖZDEN GEÇİRMELİ VE SON ZAMANLARDA YAPILAN TUM ŞİDDET OLAYLARINIDA GÖZ ÖNÜNE ALARAK SAĞLIK ÇALIŞANLARI iÇiN GÜVENLi BiR ORTAM VE ÇALIŞMA KOŞULLARI OLUŞTURULMALlDIR,HER TÜRLÜ HAKARET VE ZORLUĞA KARŞI ÖZ VERİLİ BiR ŞEKiLDE GÖREVLERiNi SÜRDÜREN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA KARŞI YAPILAN TÜM SALDIRILARI ŞiDDETLE KINIYORUZ .. 
 

MUHAMMED ALi ALOĞLU 
SAĞLIK-SEN UŞAK ŞUBE BAŞKANI


Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.