Sağlık Sen Adıyaman Şube Başkanından 4/c'li Açıklaması..

4/C'lilerin Sorunları

Sağlık Sen Adıyaman Şube Başkanından 4/c'li Açıklaması..
25 Mart 2013 Pazartesi 21:57


SAĞLIK SEN
ADIYAMAN ŞUBE BAŞKANLIĞI
4/C’LİLER MUTLAKA KADROYA ALINMALIDIR

Sağlık ve Sosyal Hizmet çalışanlarının yetkili ve tek adresi olan Sağlık Sen Adıyaman Şubesi, Sağlık çalışanları içerisinde en fazla mağdur durumda bulunan 4/C’li kardeşlerimizle bir araya gelerek istişarede bulundu.
                  Sağlık Sen Adıyaman Şubesi sağlıkta çalışan 4/C’li kardeşlerimizi sendikada kabul ederek sorunlar ve çözüm yolları konusunda görüş alış verişinde bulundu. Şube başkanı Abdulkadir BOZAN, 4/C’li sağlık çalışanların sorunlarını dinledikten sonra, sendika olarak tüm bu sorunları bildiklerini ve yakından takip ettiklerini ve bu sorunların çözümü için her türlü gayreti gösterdiklerini söyledi. Mali açıdan en büyük mağduriyetleri olan döner sermaye konusunu sendika olarak kendilerinin hukuki yollarla çözdüklerini, bir ilk olarak açtıkları tüm davaları kazandıklarını, kalan tüm sorunlar için de mücadeleye devam edeceklerini söyledi.
Bozan, Sağlık Bakanlığına ve Hükümete de bir çağrıda bulunarak 4/C’li tüm çalışanlara döner sermayeleri ödemelerini tavsiye etti. Çünkü“209 sayılı kanunun 5. Maddesine dayanılarak hazırlanan 12.05.2006 tarih ve 26166 sayılı resmi gazetede yayımlanan Sağlık Bakanlığı Döner Sermaye Yönergesinde, Sağlık Hizmetlerinden elde edilen gelirden yapılacak ödemelerin, personelin fiilen görev yapması, döner sermayeye konu hizmetin görümüne fiilen katkı sağlaması halinde yapılacağı” net olarak ifade edilmektedir. Dolayısıyla mahkemelerin bu sorunu çözdüğünü ve bakanlığa ayrıca mahkeme ve avukatlık ücreti ve faiz yükünün bindiğini ve bunun bakanlığa daha pahalıya mal olduğunu söyledi.
Ayrıca 4/C’lilerin statüsü konusunda da aynı sonucun olacağını, mahkemeler yoluyla tüm hakların sağlanacağını bundan dolayı da hükümetin bu mağdur kesimi de mutlaka ve mutlaka kadroya alması gerektiğini ve bunu da yine Sağlık Sen’in ve Memur Sen’in eninde sonunda sağlayacağını, Hükümetin yürüttüğü kadro çalışmasına mutlaka 4/C’li çalışanlarımızı dahil edilmesi gerektiğini söyledi. 
                Sağlık Sen 4/C’li üyelerimizin bu döner sermaye ve Aile Yardımı zulmüne dur dediği gibi, bu çalışanlarımızın kadroya alınması konusunda da sonuna kadar gerekli mücadelesini sürdürecektir. Sağlık Sen bundan sonra da tüm haksız ve hukuksuzluklara karşı mücadele etmeye devam edecek, çalışanlarımızın mağdur edilmesine dur diyecektir.
25.03.2013
 Abdulkadir BOZAN
      Sağlık Sen Şube Başkanı

 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.