Konya'ya Aile Sağlığı Elemanı Alınacak

KONYA SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ

Konya'ya Aile Sağlığı Elemanı Alınacak


KAMU PERSONELİ OLMAYAN AİLE SAĞLIĞI ELEMANI İSTİHDAMI

        Bakanlığımızca 5258 sayılı Aile Hekimliği Pilot Uygulaması Hakkında Kanun’un 3 üncü maddesinin ikinci fıkrasına istinaden Maliye Bakanlığının 01.06.2011 tarih ve B.07.0.BMK.0.206976 sayılı yazısı doğrultusunda kamu görevlisi olmayan sözleşmeli aile sağlığı elemanı olarak istihdam edilmek üzere ilimize ekte yer alan tabloda bildirilen yetmiş (70) adet aile sağlığı elemanı pozisyonu tahsil edildiğine dair Bakanlığımız Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğünün yazıları ile sözleşmeli aile sağlığı elemanı bulunmayan aile hekimlerinin isimleri, aile hekimliği birim kodları, çalıştıkları aile sağlığı merkezlerinin isimleri ve irtibat telefon numaralarına ait liste yayınlanmıştır.
        Söz konusu pozisyonlara başvurular Bakanlığımız Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğünün yazıları gereğince;

a) Türkiye’de mesleğini icra etmeye yetkili ve ortaöğretim veya yüksek öğretim kurumlarının ebelik, hemşirelik, acil tıp teknisyenliği bölümlerinden mezun olanlar,
b) Vekil ebe, hemşire, sağlık memuru (toplum sağlığı) olarak çalışan kişiler de başvurabilecektir.
c) Başvuru için ilimizde ikamet şartı aranmayacak, ülke genelinde başvuru alınacaktır.
d) Başvuru tarihi itibariyle altı ay öncesine kadar kamu görevlisi olanlar (657 sayılı Kanun 4/A, 4/B, 4924 sayılı Kanun, 399 sayılı KHK, 5393 sayılı Kanunun 49 uncu maddesine göre çalışanlar v.b) başvuramayacaktır.
e) Başvuru bir dosya ile doğrudan aile sağlığı elemanı olarak sözleşme yapılacak kişi tarafından İl Sağlık Müdürlüğüne yapılacak olup posta veya diğer yollarla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.
f) Başvuru dosyasında eksiklik bulunmadığı tespit edildikten sonra kişi, çalışacağı sözleşmeli aile hekimi ile birlikte Müdürlüğümüzde aile sağlığı elemanı sözleşmesi imzalayacaktır.
g) Her başvuru dosyasına müdürlüğümüzden resmi evrak numarası verilecek olup, ilimiz için tabloda belirtilen yetmiş (70) pozisyondan fazla başvuru bulunduğu takdirde evrak giriş numarasına göre işlem yapılacaktır.
 
Başvuru dosyasında kişiye ait;
 
- T.C. kimlik numarası bulunan geçerli bir kimlik belgesinin onaylı fotokopisi,
- Sağlık Bakanlığınca tescil edilmiş diplomanın noter onaylı sureti,
- İlgili makamlarca verilmiş adli sicil ve sabıka kaydını gösterir belge,
- Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmadığına ilişkin sağlık raporu,
- Aile sağlığı elemanı olarak sözleşme imzalamak istediğine ve altı ay öncesine kadar başvuru tarihi itibariyle kamu görevlisi olarak çalışmadığına dair dilekçe ile,
- Dört adet vesikalık fotoğraf yer alacaktır.
 
Kişiye ait bu belgelere ek olarak;
 
- İlimizde görev yapmakta olan sözleşmeli bir aile hekimince imzalanmış, kişi ile çalışmak istendiğini açıkça beyan eden imzalı dilekçede bulunacaktır.
BAŞVURU DOSYASININ EKSİK OLMASI VEYA GERÇEĞE AYKIRI BEYAN YAPILDIĞININ TESPİTİ HALİNDE BAŞVURU YAPILMAMIŞ SAYILACAK SÖZLEŞME YAPILMIŞSA FESHEDİLECEKTİR.

Bu duyuru başvuru yapacaklara tebliğ sayılacaktır.

 
Dr.Hasan KÜÇÜKKENDİRCİ
Sağlık Müdürü 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.