Kamu Görevlisi Olmayan Sağlık Personeli Alınacak...

Kamu Görevlisi Olmayan Sağlık Personeli Alınacak

Kamu Görevlisi Olmayan Sağlık Personeli Alınacak...


Kamu Görevlisi Olmayan Ebe, Hemşire, Sağlık Memuru ve Acil Tıp Teknisyenlerinin Aile Sağlığı Elemanı Müracaat İlanı
 
 
Kamu Görevlisi Olmayan Ebe, Hemşire, Sağlık Memuru ve Acil Tıp Teknisyenlerinin Aile Sağlığı Elemanı Müracaat İlanı
 
Giresun İli Aile Hekimliği Uygulamasında Kamu Görevlisi Olmayan Ebe, Hemşire, Sağlık Memuru ve Acil Tıp Teknisyenleri Aile Sağlığı Elemanı Olarak İstihdam Edilecektir.
 
 
İlimizde, Maliye Bakanlığının 01.06.2011 tarih ve B.07.0.BMK.0.20/6976 sayılı yazısı doğrultusunda Bakanlığımızca; 5258 sayılı Aile Hekimliği Pilot Uygulaması Hakkında Kanun’un 3’üncü maddesinin ikinci fıkrasına istinaden ekte tabloda belirtilen pozisyonlara istihdam edilmek üzere kamu görevlisi olmayan sözleşmeli aile sağlığı elemanı alınacaktır.
5258 sayılı Kanun ve bu kanuna istinaden yayımlanan yönetmelikler çerçevesinde, ekte yer alan tabloda bildirilen sayıda pozisyona kamu görevlisi olmayan aile sağlığı elemanı olarak çalışmak üzere başvuracak kişilerin, aşağıda yazılı usul ve esaslar çerçevesinde başvurmaları gerekecektir.  
 
1-      Söz Konusu Pozisyonlara Başvuru İçin Aranan Şartlar:
 
a) Türkiye'de mesleğini icra etmeye yetkili ve ortaöğretim veya yüksek öğretim kurumlarının ebelik, hemşirelik, sağlık memuru (toplum sağlığı), acil tıp teknisyenliği bölümlerinden mezun olanlar başvurabilecektir.
b) Vekil ebe-hemşire- sağlık memuru (toplum sağlığı) olarak çalışan kişiler de başvuru yapabilecektir.
2-  Başvuru için ilimizde ikamet  şartı aranmayacak, ülke genelinden başvuru alınacaktır.
3-  Başvuru tarihi itibariyle altı ay öncesine kadar kamu görevlisi olanlar (657 sayılı Kanun 4/A, 4/B, 4924 sayılı Kanun, 399 sayılı KHK, 5393 sayılı Kanunun 49 uncu maddesine göre çalışanlar v.b) başvuramayacaktır. (Dilekçe örneği ektedir.)
4- Başvuru bir dosya ile doğrudan aile sağlığı elemanı olarak sözleşme yapılacak kişi tarafından İl Sağlık Müdürlüğüne yapılacak olup posta veya diğer yollarla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.
 
Başvuruda İstenecek Belgeler:
 
- T.C. Kimlik Numarası bulunan geçerli bir kimlik belgesinin onaylı fotokopisi,
- Sağlık Bakanlığınca tescil edilmiş diplomanın noter onaylı sureti,
- İlgili makamlarca verilmiş adli sicil ve sabıka kaydını gösterir belge,
- Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmadığını belirten sağlık raporu, (tek hekim raporu da geçerli)
- Aile sağlığı elemanı olarak sözleşme imzalamak istediğine ve altı ay öncesine kadar başvuru tarihi itibariyle kamu görevlisi olarak çalışmadığına dair imzalı dilekçe,
- Dört adet vesikalık fotoğraf yer alacaktır.
 
Kişiye Ait Bu Belgelere Ek Olarak;
 
- İlimizde görev yapmakta olan ve ekli listede yer alan aile hekimliği birimlerinden herhangi bir sözleşmeli aile hekimince imzalanmış, kişi ile çalışmak istendiğini açıkça beyan eden imzalı dilekçe de bulunacaktır. (Dilekçe örneği ektedir)
5- Başvuru dosyasında eksiklik bulunmadığı tespit edildikten sonra kişi, çalışacağı sözleşmeli aile hekimi ile birlikte Müdürlüğünüzde aile sağlığı elemanı sözleşmesi imzalayacaktır.
KAMU GÖREVLİSİ OLMAYAN AİLE SAĞLIĞI PERSONELİNİN ( SAĞLIK MEMURU, EBE, HEMŞİRE VE ACİL TIP TEKNİSYENİ ) MÜRACAAT EDECEĞİ AİLE HEKİMLİĞİ BİRİMLERİ


               

SIRA NO

AİLE HEKİMİNİN KODU

AİLE HEKİMİNİN ADI-SOYADI

AİLE SAĞLIĞI MERKEZİNİN ADI

KAMU GÖREVLİSİ OLMAYAN AİLE SAĞLIĞI PERSONELİNİN MÜRACAAT EDECEĞİ AİLE HEKİMLİĞİ BİRİMLERİ

BAĞLI OLDUĞU TOPLUM SAĞLIĞI MERKEZİ

AİLE SAĞLIĞI MERKEZİNİN ADRESİ

İRTİBAT TELEFONU

1

28.02.003

Dr.SALİH KARABULUT

DERELİ ŞHT.NECMETTİN ATİK A.S.M

28.06.006

DERELİT.S.M.

DERELİ

454 38135 00

505 874 5857

2

28.04.002

Dr. AYŞE GÜLEÇ

YAĞLIDERE ÜÇTEPE  A.S.M

2816.006

YAĞLIDERE T.S.M.

YAĞLIDRE

454 975 25 59

544 461 07 95

MÜRACAAT BAŞLAMA TARİHİ :  29.05.2012

 

MÜRACAAT BİTİŞ TARİHİ           04.06.2012    SAAT 17.00’YE KADARSağlık Personeli Platformu

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.