.

İstisnai Sağlık Hizmetleri Kapsamında Bulunan Hizmetlerden İlave Ücret Alınacak Mıdır?

İstisnai sağlık hizmetleri kapsamında bulunan hizmetlerden ilave ücret alınacak mıdır?

İstisnai Sağlık Hizmetleri Kapsamında Bulunan Hizmetlerden İlave Ücret Alınacak Mıdır?



13.06.2013 tarihli ve 96773357/010/2630 sayılı duyurumuzda “İstisnai Sağlık Hizmetleri Listesi” nde bulunan işlemler için yürütülmekte olan çalışmalar sonuçlanıncaya kadar birlikler bünyesindeki sağlık tesislerimizce istisnai sağlık hizmetleri kapsamında bulunan hizmetler için; genel sağlık sigortalısı ve bakmakla yükümlü olduğu kişilerden, bağış dahil hiçbir suretle ilave ücret alınmaması bildirilmiştir.

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından, 24 Aralık 2014 tarihli ve 29215 sayılı Resmi Gazate’de yayımlanan Sağlık Uygulama Tebliğinin ( SUT) 1.9.5 maddesi “İstisnai Sağlık Hizmetleri Listesi” nde (EK-1/C) yapılan düzenlemeler nedeniyle İstisnai sağlık hizmetleri kapsamında bulunan hizmetlerden ilave ücret alınıp alınamayacağı hususunda sağlık hizmeti sunucularınca tereddütler yaşandığı Kurumumuza bildirilmektedir.

Kurum Başkanlığımızca düzenleme yapılıncaya kadar yukarıda bahsedilen 13.06.2013 tarihli ve 96773357/010/2630 sayılı yazımızda belirtildiği şekilde işlem yapılması gerekmektedir.

Yazının aslı için tıklayınız
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.