.

Hemşire Kemoterapiden Kör Oluyordu

İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görev yapamakta olan bir hemşirenin gözüne ilaç sıçraması sonucu yandı. Hemşirenin korneası zarar görmedi fakat göz kapağının üzeri nde yanıklar meydana geldi.

Hemşire Kemoterapiden Kör Oluyordu



İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görev yapan bir hemşerenin gözü, kemoterapi serumundan sıçrayan ilaç nedeniyle yandı. Hemşirenin korneası zarar görmezken, göz kapağının üzerinde yanık oluştu.

Kamu ve üniversite hastanelerinde görev yapan kemoterapi hemşirelerinin bir çoğu, kemoterapinin zararlı etkilerine maruz kalıyor. Çoğu zaman yoğunluk nedeniyle hemşireler gerekli önlemleri alamıyor. Hastanelerde kemoterapi uygulayan hemşireler hayatlarını ve doğacak çocuklarının sağlığını riske atmalarına rağmen, çalıştıkları birimler riskli birim olarak sayılmıyor. Onkoloji hemşireleri, normal servislerde çalışan meslektaşlarıyla da aynı ücreti alıyor. 

Geçtiğimiz günlerde İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde bir onkoloji hemşiresinin gözü kemoterapi ilacından yandı. Kemoterapi ilacının setini takarken sıçrayan ilaç hemşirenin gözünü yaktı. Sıçramayla birlikte gözünü kapatan hemşirenin göz kapağı yandı. Göz doktorları tarafından yapılan incelemede hemşirenin korneasında bir hasar oluşmadığı tespit edildi.  
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.