.

Amirler, Memuru 2 Aydan Fazla Geçici Görevlendirebilir Mi?..

Amirler, memuru 2 aydan fazla geçici görevlendirebilir mi?

Amirler, Memuru 2 Aydan Fazla Geçici Görevlendirebilir Mi?..





02/06/2005 tarih ve 25883 sayılı Resmi gazetede yayımlanan 2005/14 sayılı Başbakanlık Genelgesinin 1. maddesinde “Teftiş, denetim, soruşturma ve hizmet içi eğitim ile isteğe bağlı olma durumu hariç, kamu görevlilerinin, bir yılda toplam 2 ayı geçmemesine özen gösterilecektir.” denilmektedir.
Genelgenin, Başbakanlık Sitesindeki haline bakmak için tıklayınız.

Belirtilen Başbakanlık Genelgesi gereğince memurun isteği dışında, bir yılda toplam 2 aydan fazla geçici görevlendirilmemesi gerekmektedir.

Bu şekilde bir görevlendirme yapılması halinde, Müracaat ve Şikayetler Hakkındaki Yönetmelikte yer alan hükümlere uygun olarak, amirlerin Başbakanlık Genelgesinden haberdar edilmesi gerekmektedir.
memurlar.net
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.