Adü Asistan Hekimleri Süresiz G(ö)reve Gidiyor..

ADÜ ASİSTAN HEKİMLERİ SÜRESİZ G(Ö)REVE GİDİYOR..

Adü Asistan Hekimleri Süresiz G(ö)reve Gidiyor..


Kırgınız ?Çünkü :Sağlık sisteminin bütün yetersizliklerinin nedeni olarak gösterdiginiz biz hekimler bugün maalesef yine buradayiz. Bizi meslegimizi yapma konusunda ateşleyen bütün umutlarımızı, motivasyonumuzu kaybetmiş durumdayiz.Omuzlarımızda yılların ağırlığı,Gözlerimizde halkımızın umudu, yüreğimizde hastalarımıza olan sevgimizle bugün burada sesimizi duyurmaya geldik.

Kırgınız ,?Çünkü Bizler yıllarca hayalini kurarak , kazanılması çok zor olan uzmanlık sınavını kazanarak bugün bu kutsal kurumda halen hizmet(?) vermeye çalışan asistan hekimleriz ve sağlık çalışanlarıyız.Bugün burada değerli halkımızın ve basının karşısına çıkış nedenimiz bir anlık bir öfkenin yada heyecanın sonucu değil, Ayların ,yılların getirdiği büyük sıkıntılardır.

Kırgınız ?Çünkü Halkımıza bu kadar ağır şartlar altında daha kaliteli sağlık hizmeti veremiyoruz.Neden mi ? 3 dk da muayene edilen hastaya yeterince yardımcı olamadığımız için,süt izninden babalık iznine kadar tutunda ,alın terimizin karşılığını küçümseyen bu zihniyetin bizi sadakaya alıştırmasına boyun eğmeyeceğiz.Hakkımızı istiyoruz.Hemde şimdi.Şu anda.Burada haykırıyoruz. Sesimize ses,nefesimize nefes istiyoruz.Tıpkı yaşattığımız gibi.Tüm tabuları ve korkuları yıkıp haykırıyoruz.Ürettiğimizi istiyoruz.Sömürülmek istemiyoruz.

Kırgınız ,Çünkü: Bizlere para kazandırdığın kadar değerlisin diyen,hastalarımızı müşteri haline getiren,bizleri vasıfsızlaştıran ,en insani taleplerimize daha fazla baskı daha fazla sömürüyle cevap veren bu karadüzene hayır diyoruz. Hayır diyoruz.Baş eğmeden,Hayır diyoruz. Aylardır görüşmemize rağmen başta başhekimlik,dekanlık ve rektörlük makamı ile en son görüşmelerimizde başta çalışma şartlarımız ,ücretlerimiz ,eğitim ve güvenlik sorunlarımıza yönelik verilen vaadlerin hiçbirisi karşılık bulmamıştır.Geçtiğimiz günlerde rektörlük makamı ile yaptığımız görüşmelerde bundan sonra en önemli özlük haklarımızın iyileştirilme sözü maalesef karşılık bulmamıştır. Üreten biziz ,tükenen biziz. Sadaka değil hakkımızı istiyoruz.Ürettiğimizin saygın ve makul ölçülerde karşılığını istiyoruz.Alın terimize ,emeğimize saygı istiyoruz.Hakkımızı istiyoruz.Taleplerimiz kabul edilene kadarda g(ö)rev etkinliğinden vazgeçmiyoruz. Yine bilinmelidir ki başta basın açıklaması ve g(ö)rev etkinliği ile ilgili katılan hekim arkadaşlarımıza , sağlık çalışanlarına yönelik herhangi bir soruşturma,mobing ya da baskı olursa daha güçlü bir eylemlilik hali ile g(ö)rev yapacağız.Asistan hekim arkadaşlarımıza hak arayışımızdan dolayı yapılan gün aşırı nöbet tehditlerini,izole edilmeyi,uzmanlık hakkını vermeme ,istifaya zorlama ya da yatay geçiş tehditlerinide buradan sizlere iade ediyoruz.

Bilmekteyiz ki Ankaradan,İstanbuldan, İzmirden,Vandan, Denizliden,Manisadan hekim arkadaşlarımızın yürekleride şu anda olduğu gibi bizimledir. Bizlerden de onlara selam olsun. Yüreği alın terinin kutsallığıyla çarpan ,dürüst ,çalışkan ve cesur halkımıza buradan selam olsun. 

ADÜ ASİSTAN HEKİM TEMSİLCİLİĞİ , AYDIN TABİP ODASI VE ASİSTAN HEKİM KOLU , AYDIN SAĞLIK EMEKÇİLERİ SENDİKASI

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.