Güncel:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Aile Sağlığı Elemanlarına Kadro Verilmesi İçin Dilekçe Kampanyası


Hemşire Forması
TAKIM 34.90 TL
En Güncel KPSS Haberleri için TIKLAYINIZ
Dört beş yıl vekil Ebe ve hemşire olarak çalıştıktan sonra Aile Hekimleri ile Sözleşme imzalayarak Aile Sağlığı Elemanı olan Vekil Ebe ve Hemşirelerle birlikte kadroya geçirilmeleri gereken Aile Sağlığı Elemanlarının da kadroya geçirilmesi için Tüm Sağlık-Sen dilekçe kampanyası başlattı.

Tüm Sağlık-Sen daha önce vekil ebe-hemşire olarak çalıştığı halde kadro verilmeyen Aile sağlığı elemanlarına kadro verilmesinin peşini bırakmıyor.
 
Diyanet Teşkilatında vekil imamlara kadro verilirken halen çalışıyor olması istenmediği halde Sağlık Bakanlığında vekil ebe ve hemşirelere kadro verilirken bir yıldır vekil ebe-hemşire olarak çalışıyor olma şartı koyarak daha önce dört beş yıl vekil ebe ve hemşire olarak çalışanlar mağdur olmuşlardır.
 
Sağlık Bakanlığı ile konu hakkında görüşmeler yapan Tüm Sağlık-Sen verilen sözlerin arkasında durmak için Vekil Ebe ve Hemşirelerden Başbakana, Sağlık Bakanına ve Partilerin Grup Başkan Vekillerine ulaştırmak üzere Aile Sağlığı Elemanlarından dilekçe topluyor.
 
Tüm Sağlık-Sen Genel Başkanı Okay Erözgün, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; Daha önce vekil ebe hemşire olarak çalışan aile sağlığı elemanlarına da kadro verilmesi gerekmektedir. Aile Sağlığı hizmeti bir kamu hizmetidir. Burada çalışan Ebe ve hemşireler iş güvencesinden yoksun olarak çalıştırılamazlar. Anayasa Mahkemesinin E: 2005/10, K: 2008/63 Sayılı Kararında da belirtildiği üzere Aile sağlığı elemanı olarak çalıştırılan sözleşmeli personeller Anayasanın 128. maddesinde tanımlanan diğer kamu personeli kapsamında değerlendirilen personeller grubunda olduğu mütalaa edildiğinden Aile Sağlığı elemanlarının da vekil ebe hemşireler gibi 4/B kadrosuna geçirilmeleri gerekmektedir dedi.
 
Aile Sağılığı Elemanları iş güvencesine kavuşacak şekilde kadroya geçirilinceye kadar durmaksızın konuyu her platformda takip edeceğiz diyen Erözgün, Aile Sağlığı Elemanı olarak çalışanlardan dilekçe vererek kampanyamıza katılmalarını ve mücadelemize destek vermelerini beklemekteyiz. Dilekçe kampanyamıza verecekleri destek kadroyu çabuklaştıracaktır dedi.
 
Erözgün, dilekçe vererek mücadeleye katılan Aile Sağlığı elemanlarının taleplerini Sayın Başbakanımıza, Sayın Sağlık Bakanımıza ve Partilerimizin Grup Başkanlarına ileteceklerini ve konuyu gündemde tutacaklarını açıkladı.
 
30 gün içinde ulaştırılmasını isteyen Erözgün, 01 Nisan 2012 tarihinde Aile Sağılığı Elemanlarının dilekçelerini, Siyasi partilerin Grup Başkanlarına ulaştırmak istediklerini, Sağlık Bakanlığınca hazırlanmakta olan torba yasa içerisinde aile sağlığı elemanları ile ilgili düzenlemenin de yer alması için dilekçe kampanyasının önemli olduğunu açıkladı. 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
semra 12 ay önce

3 yıldır bu muhabbet var keşke verseler

Misafir Avatar
betül şirin 1 yıl önce

kadro istiyoruz yeter artık dayanacak gücümüz kalmadı yazmadığım yer de kalmadı lütfen artık yeter

Misafir Avatar
EMRAH ATILAN 1 yıl önce

artik kadro gelsinnnn

Misafir Avatar
selda kandemir 1 yıl önce

aile sağlığı elemanları olarak 1.basamak sağlık hizmeti veren bizlerin kadroya alınıp özlük haklarına kavuşturulmasını istiyoruz mobbingden ve övey evlat muamelesi görmekten kurtulmak istiyoruz.

Misafir Avatar
atakan 1 yıl önce

1 yıldır asm elemanıyım kadro bizim hakkımız yoksa oyumu vermem valla vekil imamlar insan biz patlıcanmıyız

Misafir Avatar
yıldırım yıldırım 2 yıl önce

bende aile sağlığı elemanıyım 2 yıldır çalışıyorum bizde kadroya geçmek istiyoruz

Misafir Avatar
hatice ırbık 2 yıl önce

1.5 yıldır ase olarak çalişiyorum.bizede kadro gelsin artık lütfen doktor fes edecek korkusu bitsin.

Misafir Avatar
mehmet korkmaz 2 yıl önce

1.5 yıldır ase olarak calışmaktayım dilekceye ulasan varmı varsa lutfen bıldırınkargo bedava
kargo bedava

Sağlık çalışanları tepkilerini çektikleri...
Her şey bir kaç sağlık çalışanının iş saatleri içinde uyuyan fotoğraflarının paylaşılmasıyla...

Haberi Oku