Güncel:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Sağlık Hukuku Yüksek Lisans Programı Başlayacak


Hemşire Forması
TAKIM 34.90 TL
En Güncel KPSS Haberleri için TIKLAYINIZ
İzmir Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünce Sağlık Hukuku Yüksek Lisans Programı başlatılacak. 

İzmir Üniversitesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, İzmir Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Merdan Hekimoğlu ile Ege Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kamil Kumanlıoğlu, düzenlenen törenle Sağlık Hukuku Yüksek Lisans Programı açılmasına ilişkin akademik destek protokolüne imza attı. 

Prof. Dr. Hekimoğlu, törende yaptığı konuşmada, açılan program ile önemli bir eğitim açığını karşılayacaklarını, programın multidisipliner bir içeriğe sahip olması nedeni ile EÜ Tıp Fakültesi işbirliğinin büyük önem taşıdığını belirtti. 

Üniversiteler arası işbirliğinin farklı alanlarda yüksek lisans eğitimleri ile gelişeceğini ifade eden Prof. Dr. Hekimoğlu, "İmzaladığımız protokol, yüksek lisans eğitiminin yanı sıra Sürekli Eğitim Merkezimiz aracılığı ile verdiğimiz sertifika programları için de çok önemli" görüşünü ifade etti. 

Prof. Dr. Kumanlıoğlu ise üniversitelerin birbirini tamamladığı işbirliğine katkı sağlamaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek, "Gerek Hukuk Fakültesi gerekse de Tıp Fakültesi mezunlarının eğitim alacakları bu alanda eğitim, uzun yıllardır var olan bir ihtiyaçtı" dedi. 

İzmir Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü tarafından düzenlenen, EÜ Tıp Fakültesi akademisyenlerinin desteği ile hayata geçecek program ile hukuk ve tıp alanında konuyla ilgili yetişmiş kişilerin sağlık hukuku alanında özel kuralları öğrenmeleri ve günlük hayata uygulama becerisini kazanmaları amaçlanıyor. 

Hukuk Fakültesi mezunları ve Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği, Eczacılık, Hemşirelik gibi sağlık bilimleri mezunu olup temel eğitim sonrası adayların kabul edileceği programın içeriği sağlık etiği, hasta hakları, sağlık hukuku çalışanlarının hukuki ve cezai sorumluluğu gibi özel alanları kapsayacak. 

Program kapsamında sertifika ve eğitim programlarının yanı sıra konu ile ilgili olarak sempozyum, konferans ve bilimsel toplantılar da düzenlenecek. Programa ilişkin detaylı bilgi www.izmir.edu.tr adresinde açıklanacak.  

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×kargo bedava
kargo bedava

Fotoğrafı fenomen olan doktor konuştu
Son yıllarda nerdeyse hemen her gün bir sağlık çalışanına şiddet olayı yaşanıyor. Doktorlar 5 dakikada...

Haberi Oku