Güncel:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Kamu Hastane Birlikleri Kurulunca Tayin Zorlaşacak


Hemşire Forması
TAKIM 34.90 TL
En Güncel KPSS Haberleri için TIKLAYINIZ
 Sağlık Bakanlığı Teşkilat Yasası kanun hükümünde kararname ile yayınlandı. Baştan aşağı değişen yapıda olumlu ve olumsuz birçok değişiklik var.

Kamu Hastane Birlikleri ile şuan değil ama ileride hastane özelleştirmeleri olabileceği yönünde haberimiz için tıklayın.

Kulislerde konuşulan bir diğer konu ise 2. basamak personeli olanlar kamu hastaneleri kurulduktan sonra birlğin özerk yapısı gereği tayin olacağı zaman şuan ki üniversite hastanesi çalışanları gibi birlik personelimi yoksa bakanlık personelimi olacağı konusunda belirsizlikler yer almaktadır.

Tayin isteyen bir personel, birlikler arası tayinle mi, normal kurum içi tayinle mi yer değiştirecek belli değil. Ayrıca üniversite gibi muafakat verilme yada verilmeme durumlarının söz konusu olabileceği düşünülmektedir.
 Örneğin Niğde Kamu Hastaneleri birliğinde hemşire olarak çalışan bir personel Kayseri Kamu hastaneleri birliğine bağlı bir hastaneye tayin olmak için;
1.Önce Niğde'den muafakat alacak..
2 Kayseri onu kanul edecek mi? 

Yöneticilerinin sözleşmeli olacağı, performasa göre yöneticiliğin devam edip etmeyeceğinin belli olacağı, kendi gelirini giderini kendi yapacak olan kamu hastane birlikleri, gidecek yada gelecek personele mutlaka müdahale edecektir.

Mevcut kadrolu personelin dışında birlik, maliyet daha ucuz olsun diye 4/b li yada 657 li personel almayıp asgari ücretle hemşire alması yönünde herhangibir engel bulunmamaktadır.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×kargo bedava
kargo bedava

Sağlık Meslek Mensupları İçin Temel Etik...
Sağlık Bakanlığı Etik Komisyonu Açıklaması ;

Haberi Oku