Güncel:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Evde Sağlık Hizmetleri'ne 444'lü Özel Numara


Hemşire Forması
TAKIM 34.90 TL
En Güncel KPSS Haberleri için TIKLAYINIZ
Sağlık Bakanlığı Evde Sağlık Hizmetleri'nin daha verimli kullanılmasını sağlamak amacıyla 444'lü özel bir numara tahsis etti. 

Sağlık Bakanlığı tarafından valiliklere gönderilen genelgede Evde Sağlık Hizmetleri'nin 1 Şubat 2011'de uygulamaya sokulduğu hatırlatıldı. Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdür Vekili Prof. Dr. İrfan Şencan imzasıyla gönderilen yazıda, ihtiyaç sahiplerinin hizmete ulaşabilirliğinin ve iletişiminin kolaylaştırılmasını için tek telefon numarası belirlendiğine dikkat çekildi. Yazıda şöyle denildi: 

"Evde Sağlık Hizmetleri Uygulamasında 81 il sağlık müdürlüğü nezdinde kullanılmak üzere 444 3 833 özel servis numarası Evde Sağlık Hizmetlerine tahsis edilmiştir. Özel servis numaraları tek bir müşteriye sağlanabilen ve alt numaraları için de tek bir müşteri ünvanı tanımlanabilen bir hizmet olup 81 il müdürlüğü tarafından imzalanan ve alt numaraları tespit edilen sözleşmeler neticesinde 444 3 833 nolu telefon hattı için müşteri ünvanı olarak Bakanlığımız 'İl Sağlık Müdürlüğü Evde Sağlık Hizmetleri' belirlenmiştir. Ancak il sağlık müdürlükleri tarafından kendi illerindeki Telekom müdürlükleri müşteri ilişkileri ofislerine başvurarak fatura üzerinde yer alan 'il sağlık müdürlüğü evde sağlık hizmetleri' müşteri unvanını kendi ili il sağlık müdürlüğü olacak şekilde değiştirilmesini talep ettikleri ve bu taleplerin işleme alınması neticesinde tüm ülke genelinde uygulanan bu hizmette diğer illerin fatura isimlerinin değişmesine yol açan sıkıntıların yaşandığı tespit edilmiştir. Ülke genelinde yeni sorunların yaşanmaması ve mevcut sorunların giderilmesi maksadıyla 444 3 833 hatla ilgili olarak il sağlık müdürlükleri bakanlığımızın bilgisi ve onayı dışında herhangi bir değişiklik talebinde bulunulmamalı." 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
yavuz 1 yıl önce

şu numrayı söylerken adam akıllı söylesinler bni arayıp duruyolar bıktım vallakargo bedava
kargo bedava

Sağlık çalışanları tepkilerini çektikleri...
Her şey bir kaç sağlık çalışanının iş saatleri içinde uyuyan fotoğraflarının paylaşılmasıyla...

Haberi Oku