Güncel:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
İşyeri Hemşireliği Zorunlu Hale Geldi


Hemşire Forması
TAKIM 34.90 TL
En Güncel KPSS Haberleri için TIKLAYINIZ
İşverenler artık iki işçi çalıştırsalar dahi, çalışanlarının sağlık ve güvenliği için her türlü tedbiri almak zorunda kalacak. Hükümet, iş kazalarının önüne geçmek için mevcut 4857 sayılı İş Kanunu’nun iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili maddelerini ayıklayarak, yeni bir İş Sağlığı ve Güvenliği Taslağı hazırladı.

Başbakanlığa gönderilen taslakla, işyerlerinde işyeri hekimi çalıştırmak ve sanayi işkollarında işgüvenlik uzmanı, mühendis veya teknik eleman çalıştırmak için gereken 50 çalışan sınırı kaldırılıyor. Hükümet, Türk Tabipleri Birliği’nin (TTB) işyeri hekimlerine belge verme hakkını da elinden aldı. Taslağa göre iş güvenliği uzmanı, işyeri hekimi belgelendirme yetkisi Çalışma Bakanlığı’na geçti.

İŞYERİ HEMŞİRESİ
Yeni düzenlemede mesleki risklerin önlenmesi amacıyla tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde ‘hemşire çalıştırmak’ da zorunlu hale geliyor.

HEKİM YOKSA 5 BİN TL CEZA 
İşçisinin sağlığı için ‘her türlü tedbiri’ almayan işverenlere bin TL para cezası verilirken, işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı bulundurmayan işyelerine de hekim başına 5 bin TL para cezası kesilecek. İşverenler bu yükümlülüklerini yerine getirmemeye devam ederse her ay 5 bin TL ceza ödeyecek.

Aslı IŞIK/ANKARA 
habertürk

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
erboy @EDA KOÇ 1 yıl önce

al tazminatını defol git o zaman. ayda kaç saat çalışıyorsun ki.

Misafir Avatar
EDA KOÇ 2 yıl önce

10 yildir özel yerlerde hemşirelik yapiyorum insan yapmiş olduğu mesleğinden grur duymasi gerekiyor ama mesleğimi cok seviyorum isteyerek yapiyorim maaşlarimiz cok düşük aldiğim maaş 1000 tl laf üzerinde kutsal meslek nerde bunun kutsalliği 1000 tl mikargo bedava
kargo bedava

AİLE HEKİMLERİ PRİMLERİNİ ALMAK İÇİN...
Sigorta primlerinin tamamını kendileri ödeyen sözleşmeli aile hekimleri ödedikleri prim paralarını almak...

Haberi Oku