YAŞAM:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
400 kişilik hastane kadrosuna 13 bin kişi başvurdu


Hemşire Forması
TAKIM 34.90 TL
En Güncel KPSS Haberleri için TIKLAYINIZ
 Medikar Hastanesi Genel Müdürü ve Başhekimi Adem Kar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, inşası devam eden hastanelerinin tamamlanmasıyla Batı Karadeniz Bölgesi'nin en büyük, Karadeniz'in ikinci, Türkiye'nin 24. büyük hastanesi olacağını, 50'si doktor 400 personeli de istihdam edeceklerini söyledi.
Yüzde 50'sini doktorların, yüzde 50'sini de özel şahısların ortaklık kurarak yapımına başlanan hastanenin Ekim ayında hizmete başlayacağını belirten Kar, şöyle dedi:
''MEDİKAR, 150 yataklı, 22 bin 500 metre kare kapalı alana sahip, 250 araçlık otoparklı hastane olacak. 5 yoğun bakım ünitesi, 35 yoğun bakım yatağı, 25 yataklı hemodiyaliz merkezi, tam teşekküllü radyoloji tanı merkezi, nükleer tıp merkezi, kardiyovasküler merkezi, fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi, 5 ameliyathane, doğum salonları ve ağız diş sağlığı merkezi gibi geniş alanı kapsıyoruz. İlimizde yöresel ve sektörel teşvik yasasından yararlanan iki projeden birisiyiz. Hastanemizde 400 kişiyi istihdam edeceğiz, ancak 13 bin kişi başvurdu. Bunların arasından çalışma şartlarımıza en uygun olanları davet edeceğiz. Hastanemizin bir an önce tamamlanarak hizmete girmesi için ortak doktor arkadaşlarla inşaata gelerek işçilerle birlikte yapabileceklerimizi yapıyoruz. Hastanenin bir an önce hizmet vermeye başlaması çok önemsiyoruz.''
Anadolu Ajansı

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×kargo bedava
kargo bedava

Traktörün altında kalan doktor yaşamını...
Manisa'nın Turgutlu ilçesinde, uzun yıllar doktorluk yapan Manisa Merkez Efendi Hastanesinde Kulak Burun Boğaz...

Haberi Oku