Güncel:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Sağlık Bakanlığı KADROLU Alımı Yapmayacak (güncel)


Hemşire Forması
TAKIM 34.90 TL
En Güncel KPSS Haberleri için TIKLAYINIZ
 Sağlık Bakanlığı , Devlet Personel Başkanlığının 2011 yılı için kensine tahsis ettiği ve  önümüzdeki hafta KPSS 2011/1 ile alınacak 945 kadrolu personel dışında kadrolu sağlıkçı almayacak. Yapılacak yeni alımların tümü 4/b'li olacak.

Bütçe Kanunu gereği kamu kurum ve kuruluşlarının 657 4/a kadrolarına bir önceki yıl emekli istifa vb sebeplerden ayrıların % 50'si oranında kadrolu alımı yapılmaktadır.

2010 yılında Milli Eğitim Bakanlığı emekli olanlardan boşalan kadrolara daha fazla atama yapmak için özel bir kanun çıkardı ve emekli olandan daha fazlasını kadrolu olarak alabilme hakkına kavuştu. 

Ancak Milli Eğitime ayrılan kadro, diğer kamu kurum ve kuruşlarına ayrılan payla artırıldı. Dolayısıyla Sağlık Bakanlığı kadrolu alım için kontenjanın bir kısmını MEB'e vermiş oldu. 

2011 yılı için Sağlık Bakanlığına 945 kadro ayrılırken, MEB'e 40 bin civarında kadro ayrılmış bunun bir kısmınada atama yapılmıştır.

Milli Eğitim Bakanlığı çıkarttırdığı kanunla hem personel istihdamı hemde bütçeden aldığı payı artırıştır. 

Sağlık Bakanlığı kadrolu memur almak istese dahi kanun gereği alamayacaktır. Bu sebeple alımlar 4/b'li yapılacaktır.  Sağlık Bakanlığı Maliyeden vizelenmiş 21 bin kadronun 17 bin civarına Temmuz ayında atama gerçekleştirecek. 4 bin ATT, bin 500 paramedik, 6 bin hemşire alınacak. 

Gerekli düzenlemeler yapıldığı için MEB bundan sonra sözleşmeli öğretmen almayacak.Sağlıkta ise sözleşmeli ve vekil alımı devam edecek.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×kargo bedava
kargo bedava

Muş'un ilk kadın ambulans şoförü
Muş'ta, 112 Acil Servisi'nde Acil Tıp Teknisyeni olarak çalışan Özge Kartepe, hem ambulans kullanıyor hem...

Haberi Oku