Güncel:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Çevre Sağlığı Teknisyeninin Görev Alanı Genişliyor


Hemşire Forması
TAKIM 34.90 TL
En Güncel KPSS Haberleri için TIKLAYINIZ
personelsaglikhaber.net editörleri  Çevre ve Sağlık Derneği Genel Başkan Yardımcısı Muhammet BİRİNCİ'den Çevre Sağlığı Teknisyenlerinin görev alanlarının genişletilmesi hakkında bilgi aldı.

Muhammet BİRİNCİ şunları kaydetti

   Sağlık Bakanı sayın Prof. Dr. Recep AKDAĞ tarafından geçtiğimiz hafta itibarıyla onaylanan “Toplum Sağlığı Merkezlerinde Temel İş Sağlığı Hizmetlerinin Yürütülmesine Dair Yönerge”  önümüzdeki günlerde pilot bölge olarak belirlenen Mamak/Ankara bölgesinde uygulamaya geçirielcek. Söz konusu Yönerge hükümleri çerçevesinde Toplum Sağlığı Merkezlerinde görev yapan Çevre Sağlığı Teknisyenleri iş sağlığı ve güvenliği denetimlerinde görevlendirilecektir.       

   Denetim ekibinde Çevre Sağlığı Teknisyeni ile birlikte doktor ve hemşire de görev yapacak, söz konusu denetim ekibine döner sermaye gelirlerinden ek ücret verileceği de  alınan bilgiler arasında. Çevre Sağlığı Teknisyenlerinin görevleri dışında görevlendirilmesine büyük oranda son verecek ve asli görevlerini yapmaya imkan sağlayacak olan düzenleme kapsamında derneğimizce yürütülen çalışmalar ve Bakanlık nezdindeki girişimlerimiz ayrıca duyurulacaktır.   

   Anılan düzenleme çalışmalarını yürüten ve fikirleri ile katkı sağlayan tüm kademelerdeki  çalışanlara Çevre Sağlığı Teknisyenleri adına şükranlarımızı sunuyoruz 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×kargo bedava
kargo bedava

Hastanede öldürülen doktor için tören
Uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren doktor Kamil Furtun için hastane bahçesinde tören...

Haberi Oku