Güncel:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Lisans Tamamlamada Son Durum Ne ?


Hemşire Forması
TAKIM 34.90 TL
En Güncel KPSS Haberleri için TIKLAYINIZ
 Türk Sağlık Sen Açıklaması Bu Konuyu Netleştiren Türden;

Hatırlanacağı gibi birkaç ay önce "lisans tamamlama protokolü imzalandı","lisans tamamlama tamam" gibi haberlerin ardından sendika olarak bu konuda bilgi kirliliğin önüne geçmiş
 ve Sağlık Bakanlığı'nın bu konuda yaptığı çalışmalar ve gelinen son durum hakkında internet sitemizde detaylı bir bilgilendirme yapmıştık. Söz konusu Lisans Tamamlama  Haberi için tıklayınız.

 

Bu bilgi paylaşımının yanı sıra Sağlık Bakanlığı'na yazılı olarakta başvuru yaparak lisans tamamlama ile ilgili bilgi talebinde bulunmuştuk.

Sağlık Bakanlığı Eğitim hizmetleri Genel müdürlüğü başvurumuza istinaden verdiği cevapta Sağlık Bakanlığı'nın önemli adımlarından birininde sağlık alanında hizmet veren tüm sağlık çalışanlarının lisans tamamlamalarını sağlamak olduğu belirtti.

Lisans tamamlama ile ilgili daha önce ebe hemşire ve sağlık memurlarına sağlanan lisans tamamlama hakkının farklı alanlardan mezun olan diğer sağlık çalışanların için genişletildiği belirtildi. 19 Mayıs ve Atatürk Üniversiteleri ile yapılan protokolede değinilen cevapta konu ile ilgili çalışmaların devam ettiği kaydedildi.


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
e+k+rEm 2 yıl önce

ne oldu bu lisansssssssssssssssssssss tamamlama yeter artık yeter ya

Misafir Avatar
lavantabahar @fentanly 2 yıl önce

lisans tamamlama zaten sağlık meslek lisesinden mezun olarak bir önlisans programını bitirmiş çalışan sağlık personeline veriliyor.öyle herkese verilmiyor.ayrıca polis öğretmenlik gibi bir çok kurumda bu oldu.

Misafir Avatar
fentanly 2 yıl önce

arkadaşlar ben örgün eğitim hemşirelik okuyorum son sınıf oldm lisans tamamlamaya karsıym 2yıl da millete 2yılda lisans diploması veriyorlar ben yökü aradm bu haksızlık için dilekçe yazın diyor örgün eğitm hemşirelik okuyanlar olarak yazalık yöke sizlerde yazın bizm sucumuz ne örgün okumkmı uzemle asla kıyaslanamaz ama bizinle aynı haklara sahip luyorlar

Misafir Avatar
hemşire 2 yıl önce

dikey geçiş sınavına girsinler sadece bu bizim için değil düm iki yıllık mezunlar için adaletsizlik bu zamana kadar çıksaydı iki kere bitirdik yazmışlar sınava giripde kazanmayı deneyin bedavaya alıştığınız için

Misafir Avatar
volkan aslanoğlu 2 yıl önce

arkadaşlar ben tibbi dökümantasyon ve sekreterlik mezunuyum geçen yıl dgs ile kamu yönetimine geçiş yaptım şimdi 4 sınıf ögrencisiyim ben lisans tamamlamak istiyorum sağlıkta tamamlayabilir miyim bir fikri olan var mı

Misafir Avatar
yeter artık 2 yıl önce

şu protokolde ımzalasada lisans tamamlama gelse artık şimdiye kadar 2 defa 4 yıllık ünv.bitirmiştik..

Misafir Avatar
LAB 2 yıl önce

19 mayis üniversitesine sorarasaniz lisans tamamlamaya öğrenci alamayabilirz cevabini vericekler size.herkes sorup öğrenebilir.

Misafir Avatar
dembudem 2 yıl önce

açıklayın artıkkargo bedava
kargo bedava

Fotoğrafı fenomen olan doktor konuştu
Son yıllarda nerdeyse hemen her gün bir sağlık çalışanına şiddet olayı yaşanıyor. Doktorlar 5 dakikada...

Haberi Oku