Sendika:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
"2013 atama tablosu çok vahim"..


Hemşire Forması
TAKIM 34.90 TL
En Güncel KPSS Haberleri için TIKLAYINIZ
Tüm Sağlık-Sen Genel Başkanı Okay Erözgün, Bakan Müezzinoğlu’nun bakanlığa ilk atandığında hemşire eksikliğinden bahsederek, “Getirin bana 30 bin hemşireyi, alayım” sözünü hatırlattı. Erözgün, “Sayın Bakan, eksikliği bildiği halde, neden bu kadar az alım yapıyor. 100 binden fazla ihtiyaç duyulan hemşirelik bölümü için sadece 1.200 adet atama yapılması adalet midir? 2012 yılında bile 12 bin sağlık personeli alınmıştı. 2013 atama tablosu çok vahim.” dedi.

Bu alımın son yıllarda bakanlığın aldığı en düşük alım sayısı olduğunu ifade eden Erözgün, atama bekleyen 10 binlerce sağlık personeli varken, bu kadar az alım yapılmasının atama bekleyen sağlık personeli açısından hayal kırıklığı yarattığını belirtti.

Özellikle çok fazla mezun sayısı olan laboratuar, tıbbi sekreter, radyoloji teknisyeni–teknikeri, anestezi teknisyenleri ve teknikerleri ve ebelik bölümü mezunları tam anlamıyla mağdur olduklarına vurgu yapan Erözgün, bu alımdan sonraki kadrolu memur alımında sayının yüksek tutulması ve mezun sayılarının dikkate alınarak atama yapılması gerekliliğine dikkat çekti.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Özlem ATIL @fizik tedavi teknikeri 2 yıl önce

acaba hemşireler keyiflerinden mi başka bölümlerin işini yapıyor yoksa yaptırılıyor mu?

Misafir Avatar
ahmetali 2 yıl önce

haziranda atama kesin var

Misafir Avatar
Fizik tedavi teknikeri 2 yıl önce

bence de her yherde yeterince hemşire var. bırakında birazda ihtiyaçı fazlasıyla olup alımı çok az yapılan fizik tedavi teknikerleri atansın alınsın !!.

Misafir Avatar
ftt 2 yıl önce

hemşire hemşire nedır bu yaa saglık dıyınce akla tek hemşirelık mı gelır zaten her yerde her sekılde her işi yapıyorlar bırakında o kadar olsun atamaları diğer bölümlerıde görsunler artık ya...sayılı üniversıtede ve sayılı mezun var fizik tedaviden özellerde bizim dısımızda herkes calısıyor atama için neyı beklıyor acaba devlet mezun sayısının artmasını mı ? yazik!....

Misafir Avatar
car_anthony @Tıbbı sekreter 2 yıl önce

haziran ayında atama var mı ?

Misafir Avatar
fizik tedavi teknikeri 2 yıl önce

hemşire alım sayısı bence yeterince fazla atanan hemşireler çalıştıkları kurumda başka bölümlerin işlerini değil de sadece hemşirelik yani kendi işlerini yapsalar hemşire açığı kesinlikle kapanır.

Misafir Avatar
Tıbbı sekreter 2 yıl önce

gerçekten çok yazık son yılların en az alımı yaaa 3.157 nedir bu ,insanlarla dalgamı geçiyorlar. hazirandaki alında çok olmalı sayın sağlık bakanı...........yeter artikkkkkk

Misafir Avatar
tıbbi sekreter 2 yıl önce

anlaşılan sayın bakanın bir planı var.alımları bu kadar yapıp öğrencileri seneye bırakmak seneye gelecek öğrencilerle artık mezun sayısını arttırıp verecek cevaplarının "kazanın yerleşin" olmasını sağlamaktırkargo bedava
kargo bedava

Türk Sağlık-Sen Üye Sayısını 101 Bine...
Geçtiğimiz yıl 95 bin üyesi olan Türk sağlık-sen bu yıl üye sayısını 6 bin yükselterek 101 bine çıkardığını...

Haberi Oku