Sağlıkçılar:
31 NUMARALI REKLAM ALANI


Hemşire Forması
TAKIM 34.90 TL
En Güncel KPSS Haberleri için TIKLAYINIZ
 Kamuda rotasyon haberlerine de değinen Bakan Çelik, bu ifadenin kamuda antipati oluşturduğunu, bunun yerine yurt geneline personelin dengeli dağılımı ifadesini kullandı.

"Hakkari'si, İzmir'i bizim değil mi?" diye soran Çelik, farklı yöntemlerin olduğunu, mesela çakılı kadro olarak kalması gibi söylemleri hatırlatarak, 10-20 yıl bir yerde kalmanın insan hakları ve çalışma şartları açısından doğru olup olmadığını yöneltti.

Bölgeye göre farklı ücret tarifesi için de Çelik, sosyal tarafların kamu hizmetinin bütün bölgelere eşit dağıtılması konusunda hem fikir olduğunu söyledi. Çelik, bu şekilde olması halinde bazı bölgelere ve illere personel gönderemeyeceklerini dile getirdi. Çelik, yapılması gerekeni şöyle özetledi: "Adil bir şekilde, eşit bir şekilde dağılımını sağlayacak ve onların hukukunu gözetecek bir anlayışta buluşmamız gerekiyor. Bu bizim zorlanacağımız bir şey değil."


"ÜCRET FARKLILAŞTIRILMASINA KAPALI DEĞİLİZ"

Her alanda böyle bir rotasyonun da söz konusu olmadığını anlatan Çelik, ağırlıklı meslek gruplarına uygulanacağını ifade etti. Zaten bazı kurumlarda rotasyonun uygulandığının altını çizen Bakan Çelik, Gümrük Bakanlığı'nın başlattığını, poliste, sağlıkta ve eğitimde bunun uygulandığını aktardı. Çelik, kendilerinin bu düzenlemeyi bir çatı düzenlemesi olarak gördüklerini dile getirerek, bakanlıklara göre değil de ihtiyaca göre belli bir süreliğine personelin gönderilmesi olarak özetledi. Çelik, ücret farklılaştırılmasını da yarın konuşacaklarına dikkat çekerek, bu teklife de kapalı olmadıklarını kaydetti.

video haber aşğıdadır


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
SAGLIKCI 2 yıl önce

bi sorun doguya gidenlere kadrolu olsan bile dogundan tayin isteyemiyosun cunku surekli alt bolge.ayrica asker polis doguda gorev yapica askerlikten sayiliyor ve extra para aliyor devledin millletin butun zulmu saglikcilarami hastalara bakarsin dayak yersin calisirsin surlursun para desen sureklikesintiler.
--ama milllet ne yapacagini bilir sandikta gorusuruz sayin bakanim.ak parti hata ustune hata yapiyor ben akpli oildugum halde oy vermem eger buda olursa bunu bilin

Misafir Avatar
kenan ankara 2 yıl önce

bu kadar yorum yapıp kendinizi yormaya gerek yok,memur veya taşeron işçi verin sandıkta cevabı gitsin

Misafir Avatar
memurlar 2 yıl önce

sayın bakan artık yasalaşsın da herkesde rahatlasın. bukadar zormu üç aydır. ne olacak ne olaçak yeter artık.

Misafir Avatar
sözleşmeliler 2 yıl önce

çok güzel uygulamalar herkes herilde çalışsın doğuda bizim batıda inşallah yasa kabul edilir. kadrolarda verilsin sözleşmelilerin hakkıdır. kadro

Misafir Avatar
4bli sağlıkcılar 2 yıl önce

hükümetin bütün politikalarına evet çözüm süreci dahil türk bayragının dalgalandıgı her yerde çalışırım kadromuz olsun yeterki.

Misafir Avatar
sağlıkcılar 2 yıl önce

sayın bakan bütün insanlar kadrolu düzen istıyor. her ilde çalışalım ama kadlolu olalım.oy istiyorsanız halkta bunu istıyor bilinsin artık.

Misafir Avatar
4bliler 2 yıl önce

bu kadro sağlık çalışanına verilmesse hakkımız haram olsun bu hükümete belediye çalışanı kadar hakkımız yokmu.

Misafir Avatar
bostancıoğlu 2 yıl önce

benim bir sorum var. daha önce eş durumundan doğuda 1 yıl görev yapmış memerlarda gidecekmikargo bedava
kargo bedava

tıbbi sekreter maaşları
tıbbi sekreter maaşları

Haberi Oku