GÜNDEM:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Engellilere müjde...


Hemşire Forması
TAKIM 34.90 TL
En Güncel KPSS Haberleri için TIKLAYINIZ
Sağlık Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı arasındaki anlaşma ile bundan sonra engelli raporları her hastane tarafından görülebilecek. Böylece engelliler sürekli rapor alma eziyetinden kurtulacak.


 
Engellilerin çeşitli hak ve hizmetlerden yararlanmalarında önemli rolü olan “engelli sağlık kurulu raporu” sürecinin iyileştirilmesi amacıyla Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve sağlık bakanlığı yeni bir çalışma başlattı.

Engelli sağlık kurulu raporuna bağlı olarak hak ve hizmet sağlayan kurum ve kuruluşlar ile Sağlık Bakanlığı arasında oluşturulacak bilgi paylaşım sitemi aracılığı ile elektronik ortamda paylaşılabilen engelli sağlık kurulu raporları sayesinde engelli vatandaşlar raporlarını ibraz etmeden hak ve hizmetlerden yararlanmak için kurum ve kuruluşlara başvuru yapabilecekler. Bu yolla uzun ve yorucu bürokratik işlemlerin azaltılması da sağlanmış olacak. 

HER HASTANE GÖRECEK

Yapılan çalışma ile engelli sağlık kurulu raporları ülke genelinde tüm hastaneler tarafından görülebilecek. Böylece engellilerin tekrar tekrar rapor almaları önlenmiş olacak. Ayrıca, özür oranları cetvellerinin elektronik ortama aktarılması ile özür oranlarının elektronik ortam içerisinde otomatik olarak hesaplanması sağlanmış da olacak.


HÜRRİYET

 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Varol özgür 2 yıl önce

Bende çok güzel olur Ben bayrampaşadan okmeydanina gıdıyordum rapor almak ıçın nedense türkıye hep arkadan gelıyor neden daha önce olmadi hayret bırşey türkıyede kanunlar ışlemıyor ınanin banakargo bedava
kargo bedava

Devleti zarara uğratan hastaneye operasyon !
Şanlıurfa polisi, Özel OSM Ortadoğu Hastanesi'nin yatan hasta sayısını fazla gösterip devleti 5 milyon...

Haberi Oku