Sağlıkçılar:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Sağlık çalışanlarına lisans tamamlama hakkı...


Hemşire Forması
TAKIM 34.90 TL
En Güncel KPSS Haberleri için TIKLAYINIZ
Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ'ı ziyaret eden Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Bakan Akdağ’a sağlık çalışanlarının sorun ve taleplerini iletti.

Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ’a, sağlık çalışanlarının mesai saatleri, Görevde Yükselme Sınavı, Ünvan Değişikliği Sınavı, Atama Nakil Yönetmeliği konularındaki talep ve beklentilerini aktaran Genel Başkan Memiş, sağlık çalışanlarının ilgili konulardaki mağduriyetlerinin çözümüne yönelik çalışmaların biran önce yapılmasını istedi.

MEMİŞ: SAĞLIK ÇALIŞANLARININ BEKLENTİLERİ DİKKATE ALINMALI

Sağlık hizmetlerinin kesintisiz yapıldığı yataklı tedavi kurumlarında mesai saatlerinin 08:00-16:00 arasında olması gerektiğini Bakan Akdağ’a ileten Memiş, bu durumun sağlık çalışanlarının hizmet sunumundaki performanslarının artmasına katkı sunacağını söyledi. Özellikle yataklı tedavi kurumlarında çalışan personellerin hizmetlerini aksatmadan aralıksız çalıştıklarını belirten Genel Başkan Memiş, personelin moral ve motivasyonu açısından düşünüldüğünde mesai saatlerinin 1 saat geri alınmasının iş verimini arttıracağı gibi hizmet sunumuna da olumlu etkileri olacağını söyledi.

Görevde Yükselme Sınav sonuçlarına göre, 70 puan üzerinde alıp yerleşemeyenler için Maliye Bakanlığı’ndan ve Devlet Personel Başkanlığı’ndan VHKİ’ler için yeni kadro talep edilmesini istediklerini belirten Memiş, eğitim ve sınava tabi tutulmaksızın bu bölüme atamaların yapılması gerektiğini ifade etti.

“Atama Nakil Yönetmeliği’ne bağlı olarak yaşanan mağduriyetlerin önüne geçilmelidir”  diyen Genel Başkan Metin Memiş, yürürlükteki yönetmeliğin, eş durumu atamaları gibi birçok mağduriyete neden olduğunu belirterek, yeni çıkarılacak atama ve nakil yönetmeliğinde çalışanların lehine düzenlemeler yapılmasını istedi.

Sağlık çalışanlarının eğitimleri konusunda Sağlık-Sen olarak Ebe, Hemşire, Laborant, Sağlık Memurlarına verilen Lisans Tamamlama hakkının önemli olduğunu ancak diğer bölümlere henüz bu hakkın verilmediğini kaydeden Memiş, Bakan Akdağ’la daha önce yaptıkları görüşmelerde bu sözü aldıklarını söyledi. Bugün gelinen noktada sürecin çok yavaş ilerlediğini kaydeden Memiş, bir an önce lisans tamamlama hakkının bütün çalışanlara verilmesini beklediklerini ifade etti.

AKDAĞ: BAKANLIK OLARAK BİZE DÜŞENİ YAPACAĞIZ

Sağlık çalışanlarının bu dönüşüm sürecinde özverili bir şekilde görevlerini sürdürdüklerini ifade eden Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ da çalışanların ekonomik ve sosyal haklar noktasında hak ettiklerini alabilmeleri için Bakanlık olarak üzerlerine düşeni yapacaklarını söyledi.

Sağlık-Sen’in özellikle Lisans Tamamlama konusuna gösterdiği hassasiyete teşekkür eden Bakan Akdağ, konu ile ilgili çalışmaların sürdürüldüğünü belirterek yakın zamanda bütün sağlık çalışanlarına lisans tamamlama hakkının verileceğini ifade etti.

Akdağ, görevde yükselme sınavına katılıp atanamayanlara ilişkin Devlet Personel Başkanlığı ile görüşme yaparak görevde yükselme genel yönetmeliğinde yeni kadro verilmesi halinde sınavı kazanıp yerleşemeyenlerin atamasının yapılabilmesi için çalışma yapılacağını ifade etti.

Ünvan değişikliği sınavı ile ilgili de konuşan Bakan Akdağ sınavın 2013 yılının ilk yarısında yapılacağını söyledi.

Atama ve nakil yönetmeliği ile ilgili çalışmaların son aşamasına geldiğini kaydeden Akdağ, önümüzdeki günlerde yönetmeliği yayınlayacaklarını söyledi. 


CİHAN

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
hoze 1 yıl önce

arkadaşlar sizetavsiyem bu bölümden veya bütün açık öğretim programlarından uzak durun. elbette eğitim iyidir ama okuyup karşılığını alamadığınız zaman size bana yazık olur.
neden mi kısaca anlatıyım ben lab vet teknikeriyim diğer teknikerlerle eşit haklara sahip değilim ne özelde ne de devlette
sözde eşitiz ama geçen aralığın 18 inde devlet bile bu kanunu deldi tarım bakanlığında çıkan yeni kanunda teknikerlere suni tohumlama hakkı verildi aöf liler hariç. bben bölüme 2011 de kayıt oldum okul masrafları ayırdığım zaman ve emeğim hariç 7000 bin tl staj için kaybım var.
vvarsa imkanınız örgün mutlaka okuyun.
aöf ye ayırdığımız zaman ve parayla kitap gazete okursak inanın daha çok katkısı olacak. sonuçta o diplomanın hiçbir e-t-k-s-i yok

Misafir Avatar
sever ömeroğlu 2 yıl önce

binlerce insan var laborant veteriner sağlık okuyan,madem herhangi bir işe yaramaycak niçin emeklerimiz boşa gidiyor,çalışmadan geçilen bir bölümmü yazık değilmi verdiğimiz bunca paralara. maduriyetimizi bu ülkede kim gidericek?

Misafir Avatar
selda aydan 2 yıl önce

laborant ve veteriner sağlık teknikerliğini bitiren bir hemşireyim kpss atama istiyorum ayrıca hemşirelik lisans tamamlama.yetkililer neredesiniz duyun sesimizi.her zamn madur olan başkalarimi bu ülkede.bizde maduruz.

Misafir Avatar
ayşe altan 2 yıl önce

laborant veteriner sağlık teknikerleri allahtan korkun 100 binden fazla mezun hemşire bu bölümü okudu lisans tamalıyamıyor ayrıca normal bitirenlerde var lisan tamamlama ve atama bekliyoruz sayın bakanım lütfen duyun artık

Misafir Avatar
ayşe güz 2 yıl önce

laborant veterinerliği üst öğrenim sayıp önlisans sayanler şimdi neden lisans hakkı vermiyorlar

Misafir Avatar
eval 2 yıl önce

lütfen sesimizi duyun bizde di̇ğer bölümleri̇n yararlandiği haktan faydalanmak i̇sti̇yoruz.labaorantlik veteri̇nerli̇k li̇sans hakkii̇sti̇yoruz.

Misafir Avatar
Elif özmen 2 yıl önce

laborant ve veteriner sağlık okuyan biz hemşirelere artık lisans tamamlama hakkı tanıyın yeter artık

Misafir Avatar
lisanss tamamlamak istiyoruz!!... 2 yıl önce

ebelik,hemşirelik iki yıllık mezun arkadaşlara lisans tamamlama hakkını verdiniz. laborant veteriner sağlık bölümüne neden vermediniz??..bu haksızlık,o zaman bu bölümü boşuna bize bitirttirmeseydiniz!!! biz de haklarımızı istiyoruz..yükseğine devam etmek istiyoruz..lütfen ilgililer sesimizi duyunnn!! :((((kargo bedava
kargo bedava

tıbbi sekreter maaşları
tıbbi sekreter maaşları

Haberi Oku