Güncel:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Türkiye Halk Sağlığı Kurumu 28 Çevre Sağlığı Teknisyeni Alacak


Hemşire Forması
TAKIM 34.90 TL
En Güncel KPSS Haberleri için TIKLAYINIZ


   Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu, illerin talepleri çerçevesinde  KPSS ile 28 Çevre Sağlığı Teknisyenini istihdam edecek.
  
   Ağrı, Bingöl, Bitlis, Çanakkale, Çorum, Elazığ, Erzincan, Gaziantep, Giresun, Kırklareli, Kilis, Rize, Sakarya, Siirt, Tokat, Zonguldak illerine birer, İstanbul ve Şanlı Urfa illerine üçer, Kars,Osmaniye ve Şırnak İllerine ise ikişer olmak üzere toplam 28 Çevre Sağlığı Teknisyeni alımı yapılacaktır.

   Devlet Personel Başkanlığına gönderilen listede yer verilen söz konusu illere Kamu Personeli Seçme Sınavı sonuçlarına göre istihdam edilecek Çevre Sağlığı Teknisyenlerine ait duyuru haziran ayında yapılması beklenmektedir.

     Konu ile ilgili bir değerlendirme yapan Çevre Sağlığı Derneği Genel Başkanı Muhammet Birinci, söz konusu alımların kesinlikle ihtiyacı karşılayacak yeterlilikte olmadığını, illerde yürütülen çevre sağlığı hizmetlerinin daha etkin hale getirilmesi için Çevre Sağlığı Teknisyeni ve Teknikerlerine had safhada ihtiyaç duyulduğunu ifade etti. Çevre sağlığı hizmetlerinden sorumlu şube müdürü veya il müdürlerine bu konuda önemli görevler düştüğünü belirten Birinci, özellikle çevre sağlığı kökenli şube müdürlerinin daha akılcı ve daha yapıcı bir yaklaşım sergileyerek çevre sağlığı hizmetlerinin çevre sağlığı Teknisyenleri ve Teknikerleri marifeti ile yürütülmesi gerektiği hususunu açıkça ortaya koymaları gerekmektedir. Bu yönde sorumluluklarını yerine getirmelerinin kaçınılmaz olduğunu sözlerine ekleyen Genel Başkan Birinci, yıllardan bu yana izlenen yanlış politikalar nedeni ile meslektaşlarımızın görevleri dışında çalıştırılmasına göz yumulduğu, 500 meslektaşımızın Tarım Bakanlığına gönderilmesi ile mesleki saygınlığımıza halel getirildiği ve yıllardan bu yana gerek sağlık meslek liselerinden gerekse de yüksekokullardan mezun meslektaşlarımızın halen istihdam edilmediği bir tablo ile karşı karşıya bırakıldığımız bir ortamda çetin bir mücadele verdiklerini ifade ederek sağlıklı bir çevre ve toplum için herkesten ve her kesimden yardım ve destek beklediklerini sözlerine ekledi.


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
sevgül coğuplugil 2 yıl önce

8 yıldırr beklemekteyim cst okumuştumm 28 kişi alıncakmışş oda torpilliler alınırr biz yine mal gibi bakarızz bizzz nolcazzz bebeğim var ve iş arıyorummm ama iş te yokkk allh yar ve yardimcimiz olsunnkargo bedava
kargo bedava

Küba ile Hepatit C aşısı üretiyoruz!
Türk şirketi Hasbiotech, dünyada her yıl tedavisine bir yılda 18 milyar dolar para harcanan hepatit C'ye...

Haberi Oku